אשה חילונית השחיתה את העירוב בגבול בני ברק רמת גן; סדרת התנכלויות של אישה אלמונית המשחיתה את העירוב העירוני בבני ברק | האישה אמרה לעוברים ושבים: "מצדי שהחרדים לא יצאו מהבית בשבת" | האשה נחקרה ושוחררה

ההסתה נגד החרדים נותנת אותותיה: בלב העיר בני ברק, עיר התורה והחסידות, נצפתה אלמונית כשהיא משחיתה את העירוב העירוני.

קרא עוד:

[postim]

האלמונית גלוית הראש החלה להשחית את העירוב בבני ברק וסביבותיה. על פי עדויות שהגיעו לידי אנשי העירוב, בעת לילה, ברחוב ז'בוטינסקי בבני ברק, חתכה האישה באמצעות סכין את החוטים של העירוב.

כשנשאלה על ידי עוברי אורח לפשר מעשיה, השיבה: "מצדי שהחרדים לא יצאו מהבית בשבת", כך דווח ב'קו החשיפות'.

על פי הדיווח, הגורמים האמונים על פיקוח העירוב הוזעקו למקום, ואלו הזעיקו את המשטרה. השוטרים גבו פרטים מהאישה, ולאחר מכן שחררו אותה לנפשה, לאחר שטענה כי העירוב סיכן את חיי התושבים ולא עשתה זאת מטעמי גזענות.

בוועד העירוב מספרים כי ביומיים האחרונים הצליחה האשה להסב נזק עצום לעירוב, וכי קיים חשש שתושבי בני ברק לא יוכלו לטלטל בשבת הקרובה.

בכך לא תמה הדרמה, בצהרי היום יצרו עוברי אורח קשר עם אנשי העירוב ודיווחו כי ראו אישה החולפת ברחוב ז'בוטינסקי ומשחיתה את העירוב.

מבדיקה שערכו עסקני העירוב התגלה לעיניהם גודל הנזק, האישה עברה לאורך רחוב ז'בוטינסקי עד רחוב בן גוריון והשחיתה את העירוב.

רבני העיר בני ברק עשויים להודיע כי אסור לעבור במקומות שבהם הושחת העירוב עד להודעה חדשה.

כעת מנסים רבני העירוב לתקן את העירוב עד ערב שבת. הרבנים כבר פועלים מול המשטרה בדרישה לעצור את האישה החשודה בהשחתת העירוב העירוני.