ראש הממשלה נפגש היום (ראשון) עם שלישיית ההנהגה בש"ס ואמר להם כי הוא מעוניין להכניס אותם לקואליציה אך ידיו כבולות בעקבות החרם מצד בנט ולפיד | לחץ על יחימוביץ' להיכנס לממשלה | האופציות האפשריות בכתבה שלפניכם.

לאור הברית הפוליטית בין לפיד לבנט הודיע היום (ראשון) ראש הממשלה בנימין נתניהו לשלושת ראשי ש"ס – אלי ישי, אריה דרעי ואריאל אטיאס, כי הוא מעוניין בהם כשותפים בקואליציה, אולם הסיבוך הפוליטי מקשה עליו.

קרא עוד:

[postim]

נתניהו הודיע לשלישייה שידיו כבולות. עם זאת הוא הבהיר להם כי הוא מעוניין בהם כשותפים בקואליציה, אולם הסיבוך הפוליטי מקשה עליו ודוחק אותו לפינה. ראש הממשלה הבטיח כי בימים הקרובים ימשיך לנסות להכניסם לממשלה.

ראש הממשלה צפוי בהמשך היום לפגוש את בנט זאת לאחר שתקף אותו אמש (מוצ"ש) במילים חריפות על כך שהוא מחרים את החרדים.

לנתניהו יש כעת שלוש אופציות:

אופציה ראשונה: להקים ממשלה עם יחימוביץ' והחרדים. הפרשנים סבורים כי נתניהו לא רוצה את בנט ולפיד בשל העובדה כי הוא ישמש בובה על חוטים בקואליציה שכל הצעת חוק תצטרך לעבור את האישורים של השניים ולכן הוא הכשיר את הקרקע לצירופה של יחימוביץ' לקואליציה. באתר ynet דווח כי "מופעלת בימים האחרונים ארטילריה ברמה שטרם נראתה על יחימוביץ", כך לפי חברי כנסת בעבודה.

יחימוביץ' הצהירה שוב ושוב כי לא תיכנס לממשלת נתניהו אולם בליכוד לא הרימו ידיים וכבר נכנסו לפעולה ומכל עבר לוחצים על שלי שתכנס.

במפלגות החרדיות – ישי, ליצמן, גפני ומקלב מרכזים את המאמצים לכניסתה של יחימוביץ'. אלא שיחמוביץ' עומדת על שלה ותובעת מנתניהו לעלות את תקרת החוב של ישראל למינוס שיתקרב למימדים של יוון וספרד, ואת זה נתניהו לא מוכן לקבל בשום אופן.

אופציה שנייה: לבלוע את הגלולה המרה להכניס את בנט ולפיד, אך בתוך חודשיים-שלושה לבצע מהלך מדיני שיותיר את בנט מחוץ לקואליציה, החרדים יכנסו ולפיד יאמר לכל דכפין שהוא נותר להציל את השלום.

אופציה שלישית: נתניהו הולך לבחירות, כחלון מריץ מפלגה ששואבת את הקולות מבנט ולפיד, ואז הוא צועד מעדנות לקראת הרכבת קואליציה נורמטיבית.

האופציה השנייה נראת לפי שעה הכי ריאלית למימוש, מה שיותיר בדיעבד את החרדים מחוץ לקואליציה של נתניהו.