מועצת יש"ע קוראת לבית היהודי לעשות כל שביכולתה כדי לשלב את החרדים בקואליציה | גם היו"ר הקודם דני דיין שיגר מכתב ברוח דומה לח"כ מנחם אליעזר מוזס.

לאחר שבמפלגות החרדיות מאיימים לפרק את הברית שהייתה בין התיישבות ביהודה ושומרון לבין המפלגות החרדיות, במועצת יש"ע מנסים להרגיע את הרוחות ומפעילים לחצים על 'הבית היהודי'.

קרא עוד:

[postim]

בצהריים (שני) שיגרה מועצת יש"ע הודעה שבה נכתב כי "מועצת יש"ע רואה בציבור החרדי ובמפלגותיו שותפים במאבק על ארץ ישראל וישנה חשיבות גדולה בצירופם לממשלה".

"במשך שנים רבות מצאנו בהם תומכים נאמנים להתיישבות ביש"ע ואנו חייבים להכיר להן תודה על כך".

"אנו דורשים מכל הצדדים לעשות מאמץ כן על מנת להכניס את המפלגות החרדיות לממשלה וקוראים להיכנס אתם למשא ומתן מידי", כך במועצת יש"ע.

גם דני דיין יו"ר מועצת יש"ע לשעבר שלח מכתב לח"כ מוזס מיהדות התורה שבו כתב: "ח"כ מוזס הוא תומך נלהב בהתיישבות היהודית בארץ ישראל, אינני יכול שלא להיזכר פעם אחר פעם בתמיכתך הבלתי מסוגיית ומלאת ההתלהבות בכל נושא שקשור לבניינה של ארץ ישראל".

"סיירנו יחד לאורכו ולרוחבו של אזור יהודה ושומרון… היית תמיד בין הראשונים להתגייס בתמיכה נלהבת בכל יוזמה לחיזוק ההתיישבות היהודית בחבלי מולדת אלה. גם ח"כים נוספים מסיעתך תרמו רבות לענייני יש"ע", נזכר דיין, שהתפטר לאחרונה מתפקיד יו"ר מועצת יש"ע לטובת תמיכה בבנימין נתניהו.

הוא מזכיר שהוא לא הצביע עבור 'הבית היהודי' ולכן אינו רשאי "לדבר בשם מנהיגיו או בשם מצביעיו", הוא מדגיש גם כי אינו יכול לדבר בשם הציונות הדתית שאינו נמנה עליה, על אף שהוא "בין אוהביה".

דיין במכתבו מפנה אצבע מאשימה כלפי "אנשים היודעים היטב את פעלכם" אשר גומלים לטענתו, רעה תחת טובה לסיעת יהדות התורה, "לא רק עוול יש בהתנהגותם, אלא גם איוולת", תקף.

"אינני מתיימר לדבר גם בשם ההתיישבות כולה. רק בשמי שלי אני מבקש לומר לך שאני מתבייש", דברי דיין.