אובמה צפוי להבהיר: "נתקוף באירן אם יהיה בכך צורך"

לקראת ביקורו של ברק אובמה בישראל מדווח ערוץ 10 בשם מקורבי הנשיא כי הוא צפוי להגיע עם בשורה בנושא הגרעין האירני | נתניהו נאם בוועידת אייפאק באמצעות שידור וידאו שהועבר מלשכתו.

בישראל נערכים לקראת ביקורו של נשיא ארה"ב ברק אובמה. על פי מקורביו, אובמה לא יגיע בידיים ריקות אלא יביא עמו בשורה לראש הממשלה.

קרא עוד:

[postim]

"אנחנו נתקוף בקיץ באיראן, אם יהיה בכך צורך. אתה – תוריד את הטון, ותתחיל משא ומתן מדיני". כך יציע אובמה לנתניהו , כך דיווח הערב ערוץ 10.

עוד פורסם כי האמריקנים כעסו על התבטאותו של ראש אמ"ן, האלוף אביב כוכבי, בדבר מבצע באיראן שיארך פחות מ-24 שעות. הם מחזיקים בתוכנית מוסדרת להתמודדות עם תוכנית הגרעין האיראנית. לאחר שיחות שלא הולידו דבר העלו את הטון בנאומים הפומביים.

במקביל מעבירים האמריקנים מסרים חשאיים שמועברים למשטר בטהרן, לפיה ארה"ב תתקוף מיד לאחר הבחירות שיערכו ברפובליקה האסלאמית בחודש יוני הקרוב, אם לא תושג עד אז התקדמות ממשית.

בתוך כך, ראש הממשלה נשא היום (שני) דברים בכנס איפא"ק שמתקיים בוושינגטון, בירת ארה"ב. את הדברים נשא נתניהו באמצעות שידור וידאו בעקבות המגעים הקואליציוניים שמנעו ממנו לנסוע בעצמו לוועידה.

"התכוונתי לדבר איתכם פנים אל פנים", אמר ראש הממשלה , "אבל אני צריך להישאר בישראל לעשות משהו הרבה יותר כיפי – להרכיב קואליציה". הוסיף נתניהו והמליץ לאמריקנים שלא לאמץ את שיטת הממשל בישראל.

ראש הממשלה התייחס גם לסוגיה האיראנית ואמר: "דיבורים בלבד לא יעצרו את איראן. סנקציות בלבד לא יעצרו את איראן. סנקציות חייבות להיות משולבות עם איום צבאי אמין וברור במקרה שהדיפלומטיה והסנקציות נכשלות".

לדברי נתניהו, "העם היהודי יודע את המחיר של להיות חסרי הגנה מול אלה שהיו רוצים להשמיד אותם. לעולם לא ניתן לזה לקרות שוב".

לגבי המצב בסוריה אמר נתניהו : "בזמן שאנו מדברים כאן על סוריה, ארגוני טרור כמו חיזבאללה ואל-קעידה מנסים לשים ידם על הנשק הסורי, כמו חיות טרף המחפשות אחר פגרים".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *