מרן הרב עובדיה יוסף ביקש מאנשי ביתו: "אני רוצה להיפגש עם יחימוביץ" | ברחוב הקבלן מרן הרב עובדיה יושב ובוכה. הוא דואב על המצב החמור ומנסה לגבש פתרון: מה ביקש מאנשי ביתו? | על מה שוחח דרעי עם לפיד בכנסת?

בעוד נתניהו ולפיד סוגרים קצוות, במפלגות החרדיות מנסים ברגע האחרון למצוא פתרון לפלונטר הקואליציוני. בש"ס מפעילים לחצים כבדים על שלי יחימוביץ' שתיכנס לקואליציה כדי ל'הציל' את המפלגות החרדיות. עד כה שלי עומדת על שלה ואינה מוכנה להגיע להסכמות.

קרא עוד:

[postim]

ב'הארץ' פורסם הבוקר כי מרן הגר"ע יוסף ביקש מאנשי ביתו לקבוע פגישה עם גב' יחימוביץ. זה שבוע ימים שמרן מפציר בהם, שיפגישו אותו עם שלי יחימוביץ’ כדי ישכנע אותה להיכנס לקואליציה ולבטל את רוע הגזרה. לפני כשבוע ביקש שיביאו אותה אליו. עתה הוא מוכן למחול על כבודו ולהגיע אליה כדי להציל את עולם התורה.

בבית מרן הסבירו כי ביקור שכזה הוא לא המתכון להמיס את ליבה של יחימוביץ', ומשכך דחו את הפגישה.
אמש (שני) הודיעה יחימוביץ' לחברי סיעתה כי "ההחלטה שלנו היא החלטה מוגמרת. אנו נערכים במלוא המרץ לאופוזיציה אפקטיבית ולוחמת, במיוחד ערב התקציב."

בש"ס הביעו תקווה כי יחימוביץ' מבשלת מהלך עם נתניהו, אך עד מהרה התבדו כשגילו שהיא מבלה שעות נוספות במליאת הכנסת. ב'הארץ' פורסם עוד כי בשל אי הוודאות ניגשו יאיר לפיד ויעקב פרי לאריה דרעי ושאלו אותו אם ידוע לו על משהו שמתבשל. דרעי, שאל אותה שאלה.

הח"כים החרדים מש"ס ומיהדות התורה פירטו אמש תיאורים מפורטים על השתלשלות העניינים, "נתניהו נכשל, כישלון חרוץ".