בית המשפט המחוזי בתל אביב התיר הבוקר (שלישי) לפרסם את שמו של עד המדינה בפרשת הולילנד: ש"ד - שמואל דכנר | בעדותו אמר דכנר, "עשיתי הרבה עוולות בחיי, כאן אני מתחייב לאמת" | דכנר נפטר ביום שישי האחרון בבית החולים איכילוב.

מספר ימים לאחר פטירתו של עד המדינה בית המשפט המחוזי בתל אביב התיר היום (שלישי) לפרסם כי ש"ד ממשפט הולילנד – הוא שמואל דכנר, יזם נדל"ן ותיק, שבמשך שנים ארוכות היה היועץ של איש העסקים הלל צ'רני, שעומד מאחורי הפרויקט רב הממדים בירושלים.

קרא עוד:

[postim]

על פי כתבי האישום שהוגשו בפרשה, דכנר שימש כצינור להעברת הכספים מאנשי העסקים שניסו לקדם את הפרויקט – אל נבחרי ונציגי הציבור השונים המעורבים בפרשה, בהם גם ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט.

באתר וואלה פורסם ציטוט בו אמר עד המדינה כי, "אני מעולם לא טענתי שאני טלית שכולה תכלת. אני מודה שאני עבריין. חבל שאני הפושע היחיד בסדום שיושב פה מול כל הצדיקים", דברים אלו נאמרו ע"י דכנר בחודש יולי האחרון.

את הקריירה שלו התחיל דכנר בתחום הנדל"ן בסוף שנות ה-60, כשהחל לעבוד בקבוצת "רסקו", בה מילא שורה של תפקידים פיננסיים. במהלך השנים הספיק דכנר לעבור במספר חברות ובתחילת שנות ה-90 הוא נמלט לישראל לאחר שעסק אותו ניסה להקים בלונדון נכשל. בשנת 1993 הכיר דכנר את איש העסקים הלל צ'רני והפך ליועצו בכל הנוגע לפרוייקט הולילנד. השאר היסטוריה…

עד המדינה שמואל דכנר הלך לעולמו ביום שישי האחרון כשהוא בן 76. לאורך החודשים האחרונים נודע כי מצבו הבריאותי אינו תקין, ודיונים רבים בפרשת הולילנד נדחו בשל כך.

בהלוויתו הביעו בני משפחתו חרטה על שהסכימו לו להעיד בפרשה, מה שככל הנראה הכריע את מצבו הבריאותי וגרם לפטירתו.