ראש הממשלה נתניהו צפוי להפגש הלילה עם לפיד לקראת סגירת הסכם קואליציוני | מסתמן, לפיד יוותר על תיק החוץ | יחימוביץ' הודיעה הערב (חמישי) כי אם נתניהו ילך על הסכם מדיני הוא יקבל את 15 האצבעות של חברי מפלגת העבודה.

המשא ומתן הקואליציוני עומד לקראת סגירה: לאחר יותר מחודש ימים של ספינים וקרבות ראשים, הערב (חמישי) אפשר לומר כי לפיד הצליח להכניע את נתניהו, החרדים יהיו מחוץ לקואליציה והצמד לפיד – בנט קרובים יותר מתמיד לחתימת ההסכם עם נתניהו.

קרא עוד:

[postim]

בשעות אלו צוותי המשא ומתן נמצאים בלשכת ראש הממשלה בירושלים, שם מתקיימים דיונים מרתונים עד לסגירת הקצוות.

במערכת הפוליטית מעריכים כי הלילה ייפגשו ראש הממשלה ויושב ראש יש עתיד, בכדי להגיע להסכמות על הפרטים האחרונים.

בערוץ 2 דווח כי בין הצדדים יש כבר הסכמה על 23 שרים בממשלה הבאה, כששר החוץ לשעבר ח"כ ליברמן לא יוכל לשמש תחילה כשר. לפיד מצדו ויתר על תיק החוץ ויקבל תיק אחר זאת בנוסף למספר שרים נוספים שמפלגתו תקבל.

במקביל, בבית היהודי מתכוננים לקראת סגירת ההסכם, נפתלי בנט כינס את יועציו על סף סיכום ההסכם.

מי שמתקשה לחייך הוא ראש הממשלה נתניהו שיצטרך לתמרן לגבי התפקידים עם חבריו לליכוד ללא הקטנת שולחן הממשלה.

בד בבד הודיעה הערב יושבת-ראש מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', כי אם 'הבית היהודי' יפרשו מהקואליציה ערב חתימה על הסדר מדיני, היא תיכנס עם מפלגת העבודה במקומם.

"הבטחתי לראש הממשלה שיש לו עוד 15 אצבעות באופוזיציה שיתמכו בכל פעימה והתקדמות. אני לא מאמינה שזה יקרה, אבל אם נמצא את עצמנו ערב חתימה של הסדר כלשהו, ובנט יפרוש מהממשלה – אנחנו ניכנס" – אמרה יחימוביץ' והוסיפה כי "לא נהיה אלה שמעכבים שום התפתחות היסטורית שמקדמת אותנו לקראת שלום עם שכננו, אנחנו לא נהיה אלה שימנעו חתימה על הסדר. עד אז, נהיה אופוזיציה לוחמת".