הארבה הגיע למרכז | משרד החקלאות: "אנו לא רואים חדירה של נחילים חדשים"

לאחר שהגיעו לדרום הארץ במהלך השבוע שעבר, פריטי ארבה הגיעו הבוקר (שבת) גם לאזור המרכז | במשרד החקלאות מעריכים כי הארבה הגיע למרכז בעקבות הרוחות העזות שנשבו וטוענים כי הם לא רואים חדירה של נחילים חדשים".

נחילי הארבה כבר לא רק בדרום: בבוקר יום השבת פריטי ארבה רבים נערמו על חולות בתל-אביב, בת-ים, ראשון-לציון, אור יהודה, מודיעין, אזור נתב"ג, אשדוד, כפר-סבא, נתניה, הרצליה וערים נוספות. לכלי התקשורת הגיעו דיווחים על כך שהארבה הגיע אפילו לחיפה, זכרון-יעקב, נהריה וטבריה.

קרא עוד:

[postim]

ממשרד החקלאות נמסר בתגובה כי "מדובר בפריטים בודדים של ארבה שנמצאים בכל הארץ כבר מתחילת השבוע. המעטים אינם מטרידים. אנו מביעים תקווה שלא יהיו עוד נחילים. הבוקר הסתיים ריסוס באזור ניצנה. בנוסף הסתיימו ריסוסים מזרחית ליישוב מגן – שם אותרה הלהקה. מדובר בריסוס שהוא על רובו בשטחי בור. לפי שעה אנו לא רואים חדירה של נחילים חדשים".

מדובר בפריטים בודדים של ארבה ולא בנחילים גדולים, שהגיעו השבוע לנגב וגרמו לנזקים לשדות בגובה של מאות אלפי שקלים. ככל הנראה הרוח סייעה לחגבים הבודדים להגיע גם למרכז הארץ ואפילו לצפונה. נחיל ארבה קטן אותר גם בין הר קרן לשבטה, על כביש 211.

עוד מעריכים במשרד החקלאות כי הרוחות העזות שנשבו במהלך השבת הובילו את החגבים האדומים היישר למרכז ערי ישראל.

במהלך השבוע הגיעו נחילי ארבה לשדות בדרום הוסבו נזק אדיר לשדות, החקלאים ניצלו ממכה אנושה בזכות פעילותם של מטוסי הריסוס.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו