שורה של הסכמות והקלות בנושאי דת הושגו בין הבית היהודי ובין יש עתיד | בעקבות כך גורמים חרדים שוקלים להקים מוסד נפרד לגיור | היועצים החרדים מאוכזבים.

לאחר סגירת ההסכמים הקואליציוניים עולה תמונת מצב עגומה ביותר ליהדות החרדית. על פי הדיווח במעריב הבוקר, 'ההישגים' של יש עתיד בתחום הממסדי כוללים בין היתר הבנות שהתגבשו, לפיהם מוסד תורני שבו לא ישולבו לימודי ליב"ה לא יתוקצב, פסולי חיתון יוכלו להינשא בישראל, וכן הממשלה תדאג לכך שתתוגבר התחבורה הציבורית בשבת למוקדי הבילוי.

קרא עוד:

[postim]

עוד בהסכמים שהושגו, הקלות בתהליך הגיור וקבלת המתווה לשוויון בנטל שהציגו אנשי הבית היהודי בשינויים קלים.

בעקבות דחיקת המפלגות מהקואליציה, גורמים חרדים מאיימים בהקמת מוסד נפרד לגיור. "אם הממשלה החדשה תאמץ חוקי גיור מקלים, נקים מוסד נפרד לגיור," אומרים גורמים חרדים ל'מעריב'. "הכול תלוי בשאלה עד כמה לפיד ובנט יקחו את הקואליציה רחוק בנושא הגיור," הסבירו הגורמים. "במצב כזה ייווצרו פה שתי מדינות. יכול להיות שללפיד אין בעיה עם זה, אבל לציבור החרדי בוודאי תהיה. זה יהיה קרע שלא ניתן לאחותו."

בתוך כך, בש"ס כבר החלו להעלות רעיונות להצעות חוק שמטרתם להביך את הממשלה, ובעיקר את הבית היהודי. אחת מהצעות החוק, שהם מתכננים להגיש, תדרוש כי לא יותר מ-18 שרים יכהנו בממשלה, בהתאם לדרישתו של לפיד, אך בניגוד לעמדתו של בנט.