שרי תנועת ש"ס החליטו להעדר בהפגנתיות מישיבת הממשלה | בכיר בש"ס בשיחות סגורות: נתניהו רימה אותנו מלכתחילה הוא רצה את לפיד ולא את החרדים

לאחר שהפקיר את החרדים החלה המלחמה נגד נתניהו, ארבעת שרי ש"ס, אלי ישי, אריאל אטיאס, משולם נהרי ויעקב מרגי, נעדרו הבוקר (א') מישיבת הממשלה, בנוסף גם סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, נעדר מהישיבה.

קרא עוד:

[postim]

שרי ש"ס יודעים שלא ייקחו חלק בממשלה הבאה ולשם כך החליטו לבצע צעד הפגנתי נגד ראש הממשלה, במטרה להמחיש לנתניהו את המשמעות של ממשלה בלי חרדים.

בתוך הסיעה עצמה יש אווירת נכאים, במפלגה הספרדית מבינים את המשמעות של פרידה מלשכות ומשרדים רבי עוצמה שחולשים על אלפים ג'ובים לפעילי השטח אשר יאלצו לעבוד (או לעזוב) בצל קורתם של אנשי הבית היהודי.

במהלך סעודת שבע ברכות שנערכה השבת לבתו של אריאל אטיאס בירושלים סעדו כל המי ומי בצמרת הפוליטית של המפלגה, אחד מבכירי המפלגה כך נודע לJDN הביע את מורת רוחו מהתנהלותו של נתניהו, "הוא רימה אותנו לאורך כל הדרך – הוא הונה אותנו" , אמר הבכיר.

"נתניהו רצה את ממשלה עם לפיד והעדיף אותו על פני יחימוביץ' והחרדים, הכול היה משחק". אמר.
בעוד שרי ש"ס נעדרו בהפגנתיות מהישיבה, נותרו נתניהו וחבריו לישיבת ממשלה ללא חובשי שחורות.

הממשלה התכנסה הבוקר (ראשון) ככל הנראה לישיבה אחרונה בקדנציה. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נפרד בדבריו בפתח הישיבה מהממשלה הנוכחית. "אני מבקש להודות לשרים ולשרות על העבודה המצוינת שלהם במהלך ארבע השנים האחרונות. אלה היו ארבע שנים של עשייה רצופה, של הצבת יעדים והשגת יעדים", אמר נתניהו, "אני חושב שבפרספקטיבה של זמן הממשלה הזאת תיזכר כאחת הממשלות שהשיגה יותר הישגים כמעט מכל ממשלה אחרת בתולדות מדינת ישראל".