מקורבי ראש הממשלה מודאגים: ריבלין יציג את מועמדותו ליו"ר הכנסת

הערכה: ריבלין יתמודד לתפקיד יו"ר הכנסת גם אם לא יהיה מומלץ של ראש הממשלה | מקורבי נתניהו חוששים מניצחון של ריבלין ומהבכתו של ראש הממשלה בהצבעה הראשונה בכנסת ה-19.

הבוקר (ראשון) מתפרסם כי נתניהו החליט: תפקיד יו"ר הכנסת, יינתן לחבר הכנסת יולי אדלשטיין שכיהן עד כה כשר לענייני תפוצות והסברה. אדלשטיין סבור כי הוא ראוי לתפקיד ונתניהו שהיה מרוצה מתפקודו במהלך כהונתו בממשלה ה-32, מתכנן להעניק לו את התפקיד.

קרא עוד:

[postim]

גורמים במערכת הפוליטית מעריכים כי הסיבה להדחתו של ריבלין והחלפתו באדלשטיין, הינה מערכת יחסית מורכבת בין ריבלין לנתניהו במהלך כהונתו כיו"ר הכנסת בכנסת ה-18.

כזכור, בין השתיים התגלעו מחלוקות וסכסוכים רבים ובמהלך הכהונה הנוכחית, השניים אף לא דיברו במשך תקופה ארוכה עד לעריכת סולחה ביניהם.

נתניהו פגש בריבלין בעת ניחום אבלים לפני כשבועיים בעת שריבלין ישב שבעה על מות אחיו. נתניהו אמר אז לריבלין "ציפיתי ממך שתשתיק את חברי הכנסת שקראו קריאות ביניים כנגדי במליאה", ריבלין הגיב: "ביבי, זה חלק ממשחק הדמוקרטיה". אלא שהיום שוחח נתניהו עם ריבלין בטלפון והודיע לו באופן רישמי, כי מועמדו למשרת יו"ר הכנסת יהיה ח"כ השר יולי אדלשטיין.

לפני ריבלין עומדות כרגע 2 ברירות, האחת, לקבל באהבה את הדין ולהמתין לתפקיד לו הוא מייחל כבר תקופה ארוכה – נשיאות המדינה. אפשרות שניה, להתמודד כנגד יולי אדלשטיין על אף שנתניהו תומך בו.

במהלך היום נועד ריבלין עם מספר מקורבים ובכירים בתוך הליכוד, מסתמן כי ריבלין יציג את מועמדותו מול יולי אדלשטיין בסיעה ויש שמעריכים גם מחוצה לה.

אלא שכוונותיו של ריבלין הגיעו לאוזני נתניהו ובכיר בלשכת רוה"מ אומר הערב לJDN כי "באם ריבלין יציג את מועמדותו, נתניהו ישקול בשנית האם בכל אופן להציג את מועמדותו של אדלשטיין. נתניהו חושש מכישלון בהצבעה הראשונה שלו בכנסת ה-19".

מקורבו מוסיף ואומר לJDN, "אנו מכירים את היכולות של רובי ובפרט שחברי הכנסת החדשים בתוספת אופוזיציה לוחמת עלולה לסכל את בחירתו של אדלשטיין ולהביך את נתניהו".

ריבלין סירב להגיב לכתבה, ומקורביו אומרים הערב כי העניין כלל לא נדון עד לאחר הרכבת הממשלה ביום רביעי הקרוב.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *