מסוק קוברה התרסק הלילה (שלישי) במהלך אימון כשעליו שני טייסי חיל האוויר במילואים. לאחר שעות של חיפושים אותרו שברי המסוק ולמרבה הצער גם גופותיהם של הטייסים | הודעה נמסרה למשפחות.

שני טייסי מילואים נהרגו הלילה (שלישי) בתאונת מסוק קוברה, 'צפע' ליד רבדים. שמותיהם טרם הותרו לפרסום. שני ההרוגים הם טייסים בכירים במילואים, רב סרן וסגן אלוף.

קרא עוד:

[postim]

סמוך לשעה אחת בלילה אירע האסון הכבד. אזרח שנסע בסמוך לרבדים הבחין  בגוף זוהר שמתרסק  אל הקרקע ודיווח למשטרה.

בעקבות הדיווח החלו חיפושים וסריקות באזור לצורך איתור המסוק. בתום שעות של  חיפושים  אותרו החלקים  יחד עם  גופותיהם של הטייסים ההרוגים.

מפקד חיל האוויר, האלוף אמיר אשל, הורה על הקמת ועדת חקירה לבדיקת נסיבות האירוע הטראגי. מחקירה  ראשונית עולה כי התאונה אירעה בעקבות כשל טכני שהביא להתרסקות אולם ועדת החקירה תבחן אפיקים נוספים.

בשל הכשל הטכני הושבתה טייסת מסוקי הקוברה בצה"ל עד להשלמת הבדיקה.

גורם בכיר בחיל האויר אמר כי 2 אנשי המילואים היו מנוסים, ושמרו על כשירות בטייסת. הם לא דיווחו על תקלה לפני ההתרסקות.

מדובר צה"ל נמסר כי "סמוך לשעה 01:00 בלילה אבד הקשר עם המסוק אשר היה בדרכו מגיחת אימונים חזרה לבסיס פלמחים. כוחות חיפוש והצלה נרחבים בהם מסוקים, כטב"מים וכוחות קרקעיים הוזנקו לאזור ופתחו בחיפושים. סמוך לשעה 05:15 אותרו שרידי המסוק".

דובר צה"ל, תת-אלוף יואב מרדכי כתב  הבוקר (שלישי) בדף הפייסבוק שלו: "קצת לאחר חצות, צלצל הטלפון הנייד שלי. על הקו היה ראש לשכת הרמטכ"ל עם הבשורה הקשה על התרסקות מסוק קרב מסוג קוברה, בטיסת אימונים", סיפר תא"ל מרדכי.

לדברי תת אלוף מרדכי, "משעת קבלת הידיעה על תאונת המסוק, הלב והמחשבה נדדו מאותו הרגע אל המשפחות העומדות לקבל את הבשורה המרה".

"לצד בירור הנסיבות ותהליך התחקיר הראשוני, אני בתחושה קשה ועצב גדול על לכתם בטרם עת של שני אנשי צוות האוויר הוותיקים והמנוסים שלנו".