בנט ביציאה חדשה: דורש את ראשות וועדת הכספים

בעוד הקרב על תיק החינוך הגיע למבוי סתום לאחר שלפיד סירב להצעת הרוטציה, בנט מכניס חסם נוסף בהתקדמות המו"מ ודורש את ראשות וועדת הכספים אותה דרשו 'יש עתיד' | בינתיים, נתניהו שומר על ערוץ חשאי עם המפלגות החרדיות.

שביבים של תקווה במפלגות החרדיות: המשא ומתן הקואליציוני נקלע למבוי סתום. 'יש עתיד' ו'הליכוד' מנהלות קרב ראש בראש על תיק החינוך. עתה, דורשים ב'בית היהודי' לקבל לידיהם את ראשות ועדת הכספים זאת כפיצוי על צמצום מספר השרים שלהם בממשלה.

קרא עוד:

[postim]

יש לזכור כי 'יש עתיד' דרשו בתוקף את הועדה היוקרתית שחולשת על תקציב המדינה וזאת גם משום שלפיד כבר סגר עם נתניהו שיכהן בתפקיד שר האוצר.

גורמים בבית היהודי מסרו בתגובה: "כדי לעמוד בהבטחתנו לרפורמות כלכליות ולפרוק הריכוזיות אנחנו חייבים את היכולת לפרק חסמים בדרך והוועדה היא הכלי לכך".

במקביל הוזכר גם שמה של פאינה קירשנבאום מישראל ביתנו כמועמדת אפשרית לתפקיד.

כפי שדווח מוקדם יותר, אחר הצהריים חודש שוב המשא ומתן הקואליציוני בתל אביב לאחר נתק של מספר שעות.

בכיר ביש עתיד אמר ל'הארץ'. "הליכוד מנהל קמפיין על ראשו של שי פירון. נעמוד על הרגליים האחוריות ונתעקש על התיק. אם יהיה צורך, נלך לבחירות".

מנגד, בכיר בליכוד תקף את דרישת 'יש עתיד' ואמר בתגובה ,"זו חוצפה ש'טירון' יקבל את התיק לרשותו".

בחדרי המשא ומתן ניסו להגיע להסכמות אך ב"ה ללא הצלחה עד כה, בליכוד הציעו פשרה לפיה יחלוקו סער ופירון בתיק ויבצעו רוטציה, אך לפיד דחה את ההצעה של הליכוד ודרש שליטה מליאה.

כעת נדמה כי העניינים יצאו מכלל שליטה – ב'יש עתיד' מן הסתם לא יעברו בשתיקה על דרישת 'הבית היהודי' שפורמת את הברית ההדוקה.

בתוך כך, הערב נודע כי לשכת נתניהו שומרת כל העת על ערוץ חשאי עם המפלגות החרדיות למקרה שבו לא יגיעו להסכמות בנושאים שנותרו במחלוקת.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *