הערכות חסרת תקדים בירושלים לרגל ביקור אובמה | תיעוד מההכנות

בירושלים נערכים לקראת ביקור אובמה : 1,000 דגלים יתלו ברחובות המרכזים של ירושלים | כל הפרטים על ההכנות לקראת הביקור ההיסטורי.

עיריית ירושלים משלימה את ההכנות לקראת ביקורו של נשיא ארה"ב, ברק אובמה, בירושלים בעוד כשבוע.

קרא עוד:

[postim]

ברחבי העיר יתלו כ- 1,000 דגלי ישראל, ארה"ב ועיריית ירושלים. סומנו ותוקנו כבישים לאורך צירי התנועה בה תעבור השיירה של הנשיא.

ראש העיר, ניר ברקת הנחה את הגורמים הרלוונטיים לפעול לצמצום עומסי התנועה הצפויים בעיר. לצורך כך הכשירה העירייה באצטדיון גבעת רם מנחתים לשיירת מסוקי הנשיא, מה שמאפשר את השארת כביש 1 והכניסה לעיר פתוחים.

העירייה תפיץ למעלה מ- 30,000 פלאיירים בתיבות הדואר ועל שמשות המכוניות ברחובות הסמוכים לצירי תנועת שיירת הנשיא, בעסקים ובמלונות הפרוסים בעיר בהם מפורטים הסדרי התנועה והחניה במהלך הביקור.

אגף התברואה נערך בכוחות מוגברים לניקיון צירי התנועה ואזורי הביקור. צוותים של עובדי התברואה בשילוב כלים מכאניים מבצעים ניקיון סביב השעון ברחבי העיר ולאורך צירי התנועה של שיירת הנשיא.

מחלקת התאורה בעירייה נערכת לביצוע תיקוני תאורה ברחבי העיר ולהפעלת תאורת החומות הדקורטיבית במהלך כל ימי הביקור כדי לאפשר לנשיא לצפות בהן מחדרו ולמאות הכתבים המשדרים במהלך הלילה לארה"ב לחזות ביופייה של העיר.

בימי הביקור תתאפשר חנייה של תושבים המתגוררים ברחובות אשר יסגרו לתנועה ובעלי תו חנייה ברחובות סמוכים מבלי חשש לקבלת דו"חות חנייה. בנוסף, במהלך הביקור תפעל התחבורה הציבורית כסדרה והאוטובוסים יעשו שימוש בצירים חלופיים במקום צירי התנועה שיסגרו. בעירייה פועלים בשיתוף עם כלל חברות התחבורה הציבורית הפועלות בעיר ובמנהל התנועה בעירייה יוקם מרכז משותף עם חברות התחבורה הציבורית אשר ייתן מענה לבעיות היכולות להיווצר בתחבורה הציבורית בזמן אמת.

ייתכנו שיבושים קלים ברכבת הקלה בשל נסיעת שיירת הנשיא על פסי הרכבת ולכן זמני הנסיעה צפויים להתארך.

לרגל הגעתם לארץ של מאות עיתונאים וכלי תקשורת בכירים מהעולם לסיקור ביקור הנשיא בכוונת עיריית ירושלים לנצל את ההזדמנות ולערוך סיורים בעיר לאנשי התקשורת. מעבר לאתרים ההיסטוריים החשובים והידועים בעיר כמו עיר דוד ומנהרות הכותל, יסיירו העיתונאים הזרים בעיר הקרח, במרכז העיר ובשוק מחנה יהודה שחווה בשנים האחרונות פריחה מחודשת.

ההיערכות המאסיבית של העירייה באה לצמצם עד כמה שניתן את הפגיעה בסדר יומם של התושבים, ולאפשר קיום שגרת חיים רגילה.

הסדרי התנועה במהלך הביקור

הסדרי תנועה לביקור אובמה-page-001

הכנות לביקור אובמה בירושלים | צילומים: פלאש 90

. . הכנות לביקור אובמה בירושלים (פלאש 90) . . . . .

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *