לבני תוקפת את הברית בנט - לפיד: "חילוקי הדעות עם בנט עמוקים", נתניהו מציג בשעה זו את ממשלתו בפני הנשיא פרס, | אולם בתוך הקואליציה החל קרב הסכינים

הממשלה עוד לא קמה וכבר מתגלים חילוקי דעות קשים בין המרכיבים הראשיים של הקואליציה, שרת המשפטים המיועדת, ציפי לבני, תקפה הערב (מוצ"ש) את השותפות בין יש עתיד לבית היהודי.

קרא עוד:

[postim]

"חילוקי הדעות ביני לבין הבית היהודי מאוד עמוקים, לצערי הברית בין לפיד ובנט הכניסה את אותם גורמים לתוך הממשלה", את הדברים אמרה לבני בתכנית "המטה" בערוץ 10.

"אני מקווה שבנושא המדיני לפיד לא יאמץ את עמדות בנט", אמרה לבני. "אני מצפה שבממשלה הזו, לפחות בנושא המדיני, נקבל תמיכה מיש עתיד והברית לא תוביל לחסימת נושאים מהותיים. זה לא הולך להיות קל, אני הולכת להילחם. יש נושאים שלפחות על פי הבנתי הם לא שותפים להם".

"הם לא הצליחו לקצץ אותי הם רצו לפתוח את ההסכם הקואליציוני שנחתם עמה. ממשלה זה לא חבר'ה, אני לא באה ליהנות. לפיד ובנט ניסו לגרוע מהסמכויות של 'התנועה' בממשלה, זה היה סוג של ספין שלא עבד".

לבני הודיעה כי תבלום את חוק הלאום היהודי, שבהסכם בין הבית היהודי לליכוד סוכם כי הוא יקודם. "גם בקדימה היו כאלה שהגישו הצעות חוק שהתנגדנו להם. יש דברים שאסור להם להתרומם", הודיעה.

על פי החוק ישנה את איזון בהגדרה המקובלת של המדינה, "יהודית ודמוקרטית", כמו כן החוק יכפיף את הדמוקרטיה ללאום היהודי. עוד מציע החוק מציע לבטל את מעמדה של הערבית כשפה רשמית ולקדם בנייה רק ליהודים.