יחימוביץ' תוקפת: כולכם קפיטליסטים! | מבטיחה לכם אופוזיציה חריפה

יו"ר האופוזיציה ח"כ שלי יחימוביץ' תוקפת הערב (שני) את מנהיגי הממשלה ה-33 ובראשם שרי מפלגת 'יש עתיד' | יחימוביץ' תקפה את ראשי המפלגות על החרמת החרדים ואמרה: "ציונות אמיתית היא מדינה של כולם למען כולם. זו ממשלת הדרה ולא ממשלת אחדות.

 • "הוא היה אבא אוהב וחם" היתומים ממאנים להנחם

  תוכן מקודם

 • טעים להתחדש - שוקו תנובה באריזה חדשה! שוקו תנובה הטעים שכולנו מכירים, באריזה ומתכון חדשים!

  תוכן מקודם

 • החברותא של גרינבוים מספיד:"היה קופץ משמחה בעת הלימוד"

  תוכן מקודם

 • מזעזע: גננת הבחינה בהשפלה חברתית מתמשכת

  תוכן מקודם

לאחר נאומו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, עלתה לדוכן הנואמים יושבת ראש האופוזיציה, שלי יחימוביץ'  שנשאה נאום תקיף ומושחז כלפי בכירי הממשלה.

קרא עוד:

[postim]

"ההרכב הזה מחדד את שתי המדינות, המדינה השבעה והמדינה הנזקקת באופן הכי כואב וחד שאפשר. 'אתם הנהגה שבעה, עשירה', הצליפה יחימוביץ' במנהיגי הקואליציה.

"אמנם פיזית בתוך עמי אנוכי יושבת, אבל ממש מתקשה להבין מהו אותו עם. ארבעתכם: נתניהו, לפיד, בנט, לבני – מבוססים, באים ממשפחות מיוחסות ומעולם לא נאבקתם על פרנסה. כולכם קפיטליסטים!!! בואו נקרא לילד בשמו".

יחימוביץ' המשיכה להכות ללא רחם וחשפה בנאומה את שכרו המופרז של ח"כ יעקב פרי מ'יש עתיד', שמתקרב לסך – 2 מיליון שקלים, זה מעמד הביניים? "זהו שכרו של האלפיון העליון! זוהי פוליטיקה חדשה?".

יחימוביץ' פנתה בדבריה לראש הממשלה נתניהו ואמרה כי "אחרי חודש וחצי אני יודעת, רצית אותנו בממשלתך, רצית מאוד. יריביך הפוליטיים אוהבים לומר עליך דברים מבטלים שלא אחזור עליהם כאן, הם מסרבים להבין שחוץ מכל מגרעותיך, אתה אידיאולוג. אתה איש ימין מדיני וכלכלי באופן עמוק ואמיתי ועל כן היום הזה אנחנו פותחים וגם ממשיכים את המחלוקת בינינו".

כבר היום יש כאן שתי מדינות, מדובר בהנהגה שבעה, כולכם קפיטליסטים, בואו נקרא לילד בשמו. פשוט הפוך מהחזון הציוני. אולי זה לא בסדר שרוב העובדים הסוציאליים הם עובדי קבלן. אולי לא רצית לשבת עם השותפים הקואליציוניים שלך אבל אל דאגה הם בדיוק כמוך".

יחימוביץ' תקפה את בנט ואת לפיד על החרמת החרדים, "ציונות אמיתית היא מדינה של כולם למען כולם. זו ממשלת הדרה ולא ממשלת אחדות. הדרת חרדים והדרת ערבים, מעולם החדש הזה לא נראה כול כך ישן, אם תפעל לקדם הסכם ביניים עם הפלסטינים נשקול את כניסתנו לממשלה. מבטיחה לכם אופוזיציה חריפה אך הוגנת ועניינית".

"הממשלה לא תגייס את בחורי הישיבות, זה לא יקרה וגם אם כמה בחורים יתגייסו בשביל זה היה שווה? כל זה" תהתה.

יחימוביץ' התייחסה בנאומה ליוקר המחייה ואמרה, "מדובר כאן על הזכות לחיות חיים נורמליים שהם לא רק חיים של הישרדות. הזכות לחיים בכבוד, הזכות לכלכלה, הזכות למשפט צדק, לעני ולעשיר, הזכות לקורת גג לראשנו, הזכות לטוס לחו"ל בזול פעם בכמה שנים, הזכות לקנות גם מילקי, גם עוף וגם אבוקדו, הזכות למקרר מלא ולארוחה משפחתית שכיף להסב סביבה על השולחן".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן