חילופי השרים : בוגי נכנס אהוד יצא: במשרד הביטחון כבר החל החפיפה הראשונה: ברק לבוגי מקבל מערכת בידיים טובות - בוגי : חש בחרדת קודש

לאחר השבעת הממשלה החל טקס חילופי השרים, הבוקר (שלישי) התקיים טקס חילופי השרים במשרד הביטחון. שר הביטחון החדש, משה בוגי יעלון, החליף בתפקיד את אהוד ברק והוא צפוי לנהל היום את ישיבת המטכ"ל הראשונה בראשותו.

קרא עוד:

[postim]

בפתיחת הטקס נאם שר הבטחון היוצא אהוד ברק "אני רוצה לקבל את פניו של בוגי ולהגיד לך ברוך הבא. אתה מקבל מערכת שנמצאת בידיים טובות, נאמנות, מקצועיות, שמבינות איפה אנחנו חיים ולאן אנחנו הולכים. צריך להיאבק על הדברים שצריך להיאבק עליהם ולקבל את ההחלטות וההכרעות כאשר המערכת של הדרג המדיני תקבל אותם, וצריך לעבור לצד השני של השולחן ולעשות את העשייה. נעשית עשייה עצומה כדי לבצר ולחזק את ביטחון המדינה".

"בוגי מביא איתו ניסיון עצום בתחום של המדים והבנה עמוקה של התחום המדיני. בוגי הוא אדם שגם במדים וגם בלעדיהם יודע איפה הוא נמצא, יציב, לא מתנדנד, הוא אומר את מה שהוא חושב, עושה את מה שהוא אומר, הוא ישנו שם", אמר ברק.

לאחר מכן דיבר השר הנכנס משה (בוגי) יעלון שאמר "עצם העובדה שבמסדר ידעתי לקרוא לכל אחד בשמו, אלופים, אנשי משהב"ט, היא סימן שלא התרחקתי יותר מדי מההוויה הביטחונית-צבאית. אני חש הבוקר חרדת קודש, משום שאני יודע מהו המשא הכבד הזה. אהוד חווה כבר כמה פעמים את המשא הזה עולה על הכתפיים ויורד מהכתפיים. אני זוכר את היום שסיימתי את תפקידי כרמטכ"ל ואת תחושת ההקלה שהייתה, והבוקר המטען הכבד שוב על הכתפיים ולכן אני באמת מכיר בגודל המשימה. אני רואה את המשימה הזו כמשימה שהיא שליחות, שהיא חשובה, ולכן גם חרדת הקודש".

יעלון הוסיף כי "ברגעים האלה שאני מקבל את כובד האחריות, אני כמובן רואה לנגד עיני לא מעט מחבריי, בעיקר הראשונים שנפלו לידי בתקופת מלחמת ההתשה, חברי הגרעין, פקודיי לצערנו ומפקדים שנפלו לאורך הדרך, גם מפקדים שהלכו לעולמם לאורך הדרך, וכמובן גם את פצועי צה"ל שגם כאן מיוצגים בחדר הזה, שנושאים את צלקות המלחמה על גופם, בנפשם ולכל אורך חייהם, ואני כמובן זוכר את הנעדרים שחובתנו להמשיך ולעשות כל מאמץ כדי להביאם חזרה למדינתנו. אני מאחל לכולנו שביחד נדע לעמוד בגודל המשימה ושנדע ביחד להביא לביטחון, שקט ובעתיד אולי גם שלום לנוכח עוצמתה של מדינת ישראל".