לפיד החליף את שטייניץ, סער את ישי, לבני את נאמן | שרי הממשלה ממשיכים לבצע חילופי גברא במשרד הממשלה | המחמאות והתוכניות

חילופי התפקידים במשרדי הממשלה מתבצעים לקראת הצהרים. יאיר לפיד נכנס היום (ג') לתפקידו כשר האוצר, במקומו של יובל שטייניץ, שעובר לכהן כשר המודיעין, האסטרטגיה והיחסים הבינלאומיים.

קרא עוד:

[postim]

"לא פתרנו את כל הבעיות. אני לא קוסם", אמר השר היוצא ללפיד, "מסתכלים על ההישגים, ובדאגה גדולה קדימה. את הגאווה אני שומר לעצמי, ואת הדאגה אני מעביר לכתפיך".

לפיד פירגן לשטייניץ רגע לפני החפיפה בתפקיד, ואמר: "להיות שר אוצר בישראל זה קשה, אבל זה קשה במיוחד לאנשים טובים. מרשים שהצלחת לסיים ארבע שנים כשר אוצר כשגם מתנגדיך המובהקים יודעים שאתה אדם טוב".

גם במשרד הפנים נערך טקס חילופי תפקידים. שר הפנים הנכנס, גדעון סער, סגנית השר הנכנסת, ח"כ פאינה קירשנבאום ושר הפנים היוצא, ח"כ אלי ישי ביצעו את החפיפה.

השר הנכנס, גדעון סער, דיבר בפתח דבריו על הרפורמות שהוא מתכנן במשרד: "משרד הפנים הוא משרד מרכזי הנוגע לחייהם של אזרחי ישראל. בכוונתי להוביל רפורמות משמעותיות כמו שהובלתי בחינוך, במידה לא פחותה של אנרגיות ונחישות".

בשלב ראשון יהיה הרבה לימוד ופחות הצהרות, בתוך מספר חודשים יציג השר את תכנית העבודה לארבע השנים הקרובות כפי שהציג זמן קצר לאחר שנכנס לתפקידו כשר החינוך.

סער ציין כי "למשרד הפנים יש השפעה על אזרחי מדינת ישראל. המשרד הזה הוא שילוב מאוד מעניין בין נושאי מדיניות לנושאים הנוגעים לפרט, ולחיים של הפרט. לפעמים צריך לקבל החלטות קורעות לב, ואני מתפלל שתהיה לי תבונה גם לקדם את המדיניות הנכונה, גם לקבל את ההחלטות הנכונות וגם לראות את המימד האנושי".

"זו הפעם הראשונה שמגיע למשרד הפנים שר מטעם הליכוד", אמר סער. "משנת 1977 אנחנו רוב הזמן בשלטון, ומעולם לא הגיע למשרד הפנים שר מהליכוד. הליכוד היא תנועה לאומית ליברלית ואלה שני יסודות חשובים".

ציפי לבני החליפה הבוקר את יעקב נאמן, והיא תכהן כשרת המשפטים. לבני התחייבה להגן על בתי המשפט בתפקידה. "מול אלה שמאמינים שהחוק הוא מקור הסמכות והפרשן הוא בתי המשפט, יש את אלה שמבקשים להוביל מהלך לפיו ההלכה היא מקור הסמכות והפרשן יהיה הרב. באתי הנה כדי להגן על החוק ובתי המשפט", אמרה.