יומו השלישי והאחרון של ביקור הנשיא ברק אובמה בישראל: הנשיא ביקר בהר הרצל וב'יד ושם' | אובמה צפוי לבקר בכנסיית המולד בבית לחם | בשעה 15:00 הוא ימריא לירדן לאחר טקס פרידה בנתב"ג.

הביקור הממלכתי של נשיא ארצות הברית, ברק אובמה בישראל לקראת סיום: הבוקר (שישי) הגיע הנשיא לביקור ממלכתי במוזיאון יד ושם והר הרצל, שם הניח זרים על קברי הרצל ויצחק רבין.

קרא עוד:

[postim]

בעקבות הגעת אובמה למתחם ישנם שיבושים בכבישים ורחובות סביב הר הרצל חסומים לתנועה, שיבושים צפויים בפעילות התחבורה הציבורית.

דליה רבין, בתו של יצחק רבין ז"ל, הצטרפה אף היא לפסטיבל אובמה בישראל וסיפרה על פועלו של אביה. כשהגיעו לקברו של רבין אמר הנשיא אובמה: "זהו יום מאוד משמעותי עבורי, רבין השאיר אחריו מורשת גדולה. זה כבוד גדול לחלוק את היום היפה הזה עם המשפחה המיוחדת שלכם".

בביקורו ב'יד ושם' ביקר אובמה ב'אוהל יזכור', שם התקיים מעמד זיכרון לנספים בשואה.

נשיא המדינה שמעון פרס וראש הממשלה בנימין נתניהו מלווים את אובמה בטקסים.

בתום טקס הנחת הזרים בהר הרצל והמעמד ב'יד ושם' יקיים הנשיא פגישה מדינית נוספת עם נתניהו, במלון המלך דוד. משם יחזור לשטחי הרשות הפלסטינית, ויבקר בכנסיית המולד בבית לחם.

בסביבות השעה 15:00 בצהריים צפוי הנשיא אובמה לסיים את ביקורו בישראל לאחר טקס פרידה קצר שייערך עבורו בנמל התעופה בן גוריון. משם הוא ימשיך לירדן לצורך פגישה עם הנשיא עבדאללה.