בית הנשיא מפשל: הקייטרינג שבישל לאובמה היה ללא רישיון

חברת הקייטרינג שסיפקה את ארוחת הערב לבית הנשיא במהלך ביקור אובמה פעלה ללא רישיון משרד הבריאות | מבית הנשיא נמסר בתגובה: "התקלה התבררה ברגע האחרון, שכרנו פקחים מורשים מטעם משרד הבריאות".

אחת מחברות הקייטרינג הידועות בארץ שנבחרה לספק את האוכל לארוחת הערב החגיגית עם נשיא ארה"ב אינה מחזיק ברשיון יצרן מזון מטעם משרד הבריאות.

קרא עוד:

[postim]

על פי הפרסום ב'מעריב', בית הנשיא הוא זה שהזמין את שירותי הקייטרינג היוקרתי שאינו מחזיק ברישיון, זו הפעם השנייה בשנה האחרונה שבה הנשיא מסתבך בנושאי האוכל. בפעם הראשונה נשמעה ביקורת נגד הנשיא בעקבות הגשת מזון לא כשר בסעודת יום העצמאות לחיילים.

במשרד הבריאות טוענים כי מדובר בשיטות הקפאה ובהפרדה בין חומרי גלם למוצרים הסופיים שלא תואמות את הוראות המשרד. במשרד אף הדגישו בפני אנשי בית הנשיא כי לקייטרינג המדובר אין את הרישיון הדרוש, אך הללו החליטו בכל זאת לשכור את שירותיו.

בכך לא תמה הדרמה, במהלך היום שקדם לארוחה ניסו בבית הנשיא לשכנע את משרד הבריאות שינפיקו את האישור הדרוש לקייטרינג, אולם במשרד הבריאות סרבו בתוקף.

בבית הנשיא סיפרו אמש כי העדר אישור משרד הבריאות התגלה זמן קצר לפני תחילת הארוחה החגיגית, "לא היה ניתן היה לבטלה".

בהתייעצות עם גורמים במשרד הבריאות, הוחלט בבית הנשיא לשכור את שירותיהם של שני יועצי בטיחות המחזיקים בתעודות של משרד הבריאות. זאת על מנת לאפשר את הגשת האוכל תוך דאגה על עמידה בקריטריונים ושמירה על סטנדרטים בריאותיים מחמירים.

ממשרד הבריאות נמסר: "הקייטרינג נמצא בתהליכי רישוי וטרם קיבל אישור עקב ליקויים טכנולוגיים. לאנשי בית הנשיא נאמר מפורשות שאין לקייטרינג רישיון".

מבית הנשיא נמסר בתגובה למעריב: "משנודע לנו יום לפני הארוחה כי טרם הונפק עבור הקייטרינג רישיון יצרן מזון, ומאחר ולא ניתן היה בפרק זמן קצר זה לקחת חברה אחרת, הוחלט לשכור שירותיהם של פקחי מזון מורשים על ידי משרד הבריאות שפיקחו על כל שלבי ייצור המזון, עד הגשתו לאורחים".

מחברת הקייטרינג נמסר: "במסגרת המעבר למרכז לוגיסטי חדש המטבח שלנו נמצא בהליכי רישוי מחודשים, בתהליך מלווה אותנו יועץ צמוד ואנו בקשר רצוף עם משרד הבריאות. לקראת ביקור נשיא ארה"ב וביוזמתנו בוצעו שתי ביקורות מקיפות של משרד הבריאות. כמו כן, יועץ בטיחות מזון מטעם בית הנשיא ביקר במטבחנו. לצידו היה גם יועץ בטיחות מזון מטעמנו המלווה אותנו בכל תהליכי הייצור. האירוע בוצע תוך הקפדה מלאה מצידנו על כל הנחיות משרד הבריאות".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *