יחימוביץ' לועגת ללפיד: "אחי העבדים, תמשיכו לשלם את המחיר"

מתקפה חזיתית על דברי יאיר לפיד: שלי יחימוביץ': "לפיד קם בבוקר, והוא נשמע בדיוק, אבל בדיוק, כמו נתניהו" | "אחי העבדים, משהו ישן נמשך. אבל עם חיוך".

המתקפה הפוליטית נגד יו"ר יש עתיד יאיר לפיד נמשכת במלוא עוצמתה, לאחר דברי הביקורת שהשמיע גפני גם יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ' תוקפת ועוקצת את 'ההבטחה החדשה' של הפוליטיקה הישראלית – יאיר לפיד.

קרא עוד:

[postim]

"לפיד קם בבוקר, והוא נשמע בדיוק, אבל בדיוק, כמו נתניהו". כותבת שלי בדף הפייסבוק. "אחי העבדים, אתם הולכים להמשיך להיות הכספומט של המדינה ולשלם את המחיר".

"אחי העבדים, אני לא מבין בכלכלה כפי שאמרתי לכם ביושר, אבל את שיעורי הכלכלה הראשונים אני לוקח מפקידי האוצר".

"כתינוק בן יומו הם מלמדים אותי את המילים ואת התוכניות הישנות, אלה שממילא כבר שוכבות מוכנות מימי נתניהו".

"הלילה גם נרדמתי כמו תינוק עם חוברת שהם הכינו לי. אבל משהו חדש בכל זאת מתחיל: על הגזרות, הקיצוצים, המיסים – אתם הולכים לשמוע דרך הפייסבוק".

"יעצו לי לומר, כמו ביבי, רגע לפני שאני עושה כלכלה ישנה, להגיד ש"קבלתי את המשק במצב איום ונורא" ואין ברירה".

"למדתי את החומר מהר, ותוך כמה שעות הבנתי שאתם אשמים במצב וגם היחידים שאני יכול לחלוב".

שלי מתייחסת לדברי לפיד שכתב כי שהוא גילה כי עד כה כולם השתתפו במסיבה, "לאחי העבדים, הלילה גיליתי שעד עכשיו כולכם השתתפתם במסיבה".

"עובדים סוציאליים, מורות, עובדי קבלן, אנשי הייטק ורופאים צעירים, סטודנטים, קשישים, חד הוריות, פועלים בתעשיה, חגגתם מספיק, המסיבה נגמרה".

"אני הולך להטיל עליכם גזרות וקיצוצים וחסר לכם שתאשימו מישהו מלבד את עצמכם".

"כן, אתם עובדים יותר ומרוויחים פחות, כן, קניית דירה הפכה למדע בדיוני, כן, מחירי המזון זינקו, כן, אתם משלמים מכספכם על חינוך ובריאות שהיו אמורים להיות חינם".

"חגגתם, מה? מעכשיו יהיה עוד יותר גרוע. עוד מאותו הדבר, יותר חזק. אבל אצלי זה יהיה עם חיוך, ומדי פעם אני גם אגיד "חזון" "ערכים" "שוויון בנטל", כדי שלא תדעו מאיפה זה בא לכם. טוב, לא לכולכם החגיגה תיגמר".

"התאגידים העשירים ביותר ימשיכו לא לשלם מיסים בכלל, בעלי ההון ימשיכו לעשות תספורות על החסכונות שלכם, המנכ"לים ימשיכו להרוויח יותר ממליון שקלים בחודש, אוצרות הטבע של המדינה ימשיכו להעשיר רק כמה משפחות".

"פקידי האוצר הסבירו לי שלהטיל מע"מ על הקניות שלכם בסופר, יעבור הרבה יותר בקלות מלהטיל מס אמת על העשירים ביותר".

"שלהקפיא שכר ולהטיל מיסים על קרנות השתלמות של מורים, זה יותר קל מלהגביל קצת שכר בכירים של מליון שקלים בחודש. שאתם כבר רגילים, והם לא".

"אז אחי העבדים, משהו ישן נמשך. אבל עם חיוך". מסיימת שלי בעקיצה על חשבון האח בנט.

כזכור, אמש כתב לפיד בפייסבוק, "אני מתכוון להשקיע את השנה הראשונה בתפקיד בצמצום הגירעון העצום. זה מה שאני הולך לעשות: להיכנס בו בכל הכוח. נעבוד קשה, נצטמצם, נוריד הוצאות, נקצץ גם במקומות הכואבים. יהיה קשה, יהיה מלחיץ, אבל יש לזה גם יתרון: אם נעשה את זה עכשיו, זה לא יהיה ארוך".

"עזבו אתכם ממילים כמו 'גירעון' או 'משבר פיסקלי', אני אסביר את זה הרבה יותר פשוט: באתי לשפץ את הבית, אבל אז גיליתי שבחשבון שלנו יש אוברדרפט. איזה אוברדרפט? מפלצתי, מבשר רע, הולך וגדל. איך זה קרה? כמו כל אוברדרפט: בזבזו המון כסף שלא היה, לא הגיע כסף שחשבו שיגיע, לקחו התחייבויות שאסור היה לקחת", עקף לפיד את מדיניות נתניהו .

לפיד כותב כי הוא מעדיף לעסוק בדברים יותר משמחים מלטפל בגירעון, אבל אני מאמין שהתפקיד שלי הוא ללכת בדיוק לאיפה שקשה. הבעיה נוצרה מפני שבמקום לנהל כלכלה אחראית לקחו הלוואות ענק ועשו מסיבה. אני לא הולך לחזור על הטעות הזו. מי שירגיש בשנה הקרובה שהמצב שלו הורע, צריך לדעת שזה יהיה זמני. ככל שהפעולות שלנו יהיו נחרצות יותר עכשיו, נוכל בשנה הבאה לעשות יותר – יותר בהורדת מחירי הדיור, בחינוך, ברווחה, בסיוע לעסקים קטנים, בשוויון בנטל, בהורדת מחירי הדיור (כן, אני יודע שכתבתי את הדיור פעמיים, ולא במקרה)".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו