כסא ריק בליל הסדר לפולארד: באירוע ליל הסדר שנערך בירושלים השתתפו חכי"ם מכל המפלגות, אייכלר לצד שטרן מהתנועה, שקד, אריאל ונחמן שי, ועוד חברים | המשתתפים קראו לציבור הישראלי לשמור כסא ריק ליונתן פולארד.

באירוע ליל סדר אלטרנטיבי שאורגן למען שחרורו של יהונתן פולארד מכלאו בארה"ב, התאגדו חברי כנסת מכל המפלגות למען פולארד, והכינו כסא ריק לכבודו, כפי שנעשה בעבר עם החייל החטוף גלעד שליט.

קרא עוד:

[postim]

בסדר האלטרנטיבי השתתפו נציגים מכל המפלגות בכנסת. בין היתר, סגן השר מיקי לוי מיש עתיד, ח"כ אלברט אילטוב מישראל ביתנו, ח"כ אברהם מיכאלי מש"ס, ח"כ אילן גלאון ממרצ וח"כ ישראל אייכלר מיהדות התורה.

שר השיכון, אורי אריאל, פתח את האירוע ואמר כי "על עם ישראל להתגייס למען פולארד, ועל נשיא ארה"ב, ברק אובמה, לממש את הבטחת נשיא ארה"ב לשעבר, ביל קלינטון, לשחרר את פולארד לאלתר.

"אומרים שבכל שנה כל אדם חייב לראות את עצמו כאילו הוא יצא ממצרים, ולכן אנחנו פונים לעם היהודי כולו ומבקשים: תזכרו בליל הסדר את פולארד, ותכינו כיסא ריק עם תמונתו".

ח"כ נחמן שי ממפלגת העבודה ביקר את הנשיא אובמה על כך שלא בחר לשחרר את פולארד במקביל לביקורו בארץ, וקרא לו לעשות זאת עוד לפני ליל הסדר.

יו"ר הקואליציה, יריב לווין מהליכוד, אמר כי "האכזריות כלפי פולארד מנוגדת לערכים הדמוקרטים שגם אנחנו וגם ארה"ב מאמינים בהם. "שחרורו יעשה צדק עם החברה האמריקנית כולה. אני קורא לאובמה לבטא את הערכים הבסיסיים שעליהם קמה ארה"ב, ולשחרר את יהונתן".