ח"כ משה פייגלין מסיעת הליכוד ביתנו ביקש הבוקר לעלות להר הבית כמידי חול המועד, משטרת ירושלים מנעה ממנו לעלות בעקבות החשש שיפרצו מהומות במקום ע"י צעירים ערבים שתכננו להפר את הסדר במקום במידה ויאושר לו לעלות.

משטרת ירושלים נאלצה הבוקר (רביעי) למנוע מסגן יו"ר הכנסת, חה"כ משה פייגלין (ליכוד ביתנו) לעלות להר הבית כפי מנהגו מידי שנה בחול המועד.

קרא עוד:

[postim]

המשטרה הודיעה שלא תאפשר לפייגלין לעלות להר בשל המהומה שהתחוללה בהר הבית, מאות צעירים ערבים התכנסו ברחבת הר הבית ותכננו להפר את הסדר בהר הבית בתגובה לעלייתו להר.

המשטרה הודיעה כי, "מסכנה לשלום הציבור ומחשש לחיי אדם לא נאפשר לעלות להר הבית".

בפעם הקודמת כשהגיע פייגלין להר הוא החל לעלות לכיפת הסלע. המשטרה מנעה ממנו להיכנס בטענה שהמקום הוא בריבונות של הוואקף. המוסלמים זעמו והמשטרה סגרה את מתחם ההר.

עלייתו של פייגלין מעוררת תסיסה בעולם הערבי, בעקבות עליותיו התכופות להר, פורסמו בעיתונים הערבים ברחבי העולם מאמרים ובו ביקורת נוקבת על התנהלות המשטרה שנותנת יד לפרובוקציה.

במטה הארגונים למען הר הבית והמקדש גינו את החלטת המשטרה הרשלנית, לדבריהם התנהלות המשטרה מבזה את מוסד הכנסת. מניעת גישתו של כל יהודי למקום קדוש מהווה עבירה על חוק שמירת המקומות הקדושים.

וידועה דעתם הנחרצת של גדולי ישראל כנגד העלייה להר הבית שמנוגדת לדעת ההלכה שאוסרת חילול קודשי הקודשים.