יו"ר הכנסת המודח רובי ריבלין העניק הערב (רביעי) ראיון ראשון מאז הדחתו מתפקיד היו"ר לטובת ח"כ יולי אדלשטיין | במהלך הראיון תקף ריבלין את חבריו בליכוד שהפנו לו עורף בשעות הקשות ואף שלח ביקורת מרומזת לעבר אשת ראש הממשלה.

יו"ר הכנסת רובי ריבלין מסיר את הכפפות: שבוע לאחר הדחתו מתפקיד יו"ר הכנסת, מעניק ריבלין ריאיון לרביב דרוקר מערוץ 10 שבמהלכו הוא תוקף את נתניהו ורומז, "אני מודה שלא בכל הנושאים אני הייתי כנה לחלוטין", ובכך משגר רמז דק לעברה של אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו.

קרא עוד:

[postim]

ריבלין טוען כי נתניהו הבטיח לו יותר מפעם אחת כי הוא לא צריך לדאוג ותפקיד יושב הראש מובטח לו גם בכנסת החדשה. "גם חבריו הקרובים ביותר של ראש הממשלה, שעלו אלי לרגל לתוך לשכתי אמרו בצורה הברורה 'את מי הוא יכול לשים'", משחזר ריבלין. "באמת האמנתי לראש הממשלה, לחבר שלי ביבי משנות ילדותו והוא אמר אפילו לרעייתי: אני סומך רק על רובי ריבלין".

ריבלין אמר כי נדמה לו שהיו רק שלושה אנשים שלא רצו אותו בתפקיד. לדבריו, השלושה הם יושב ראש ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, ראש הממשלה נתניהו ואדם נוסף שנמצא תמיד במרכז העניינים אך נשאר מאחורי הקלעים. בתשובה לשאלה האם מדובר על אשת ראש הממשלה, השיב ריבלין: "אני לא נכנס לרכילויות ודברים כאלה".

"הנימוקים שלו נפלאו מהבנתי ואני מוכרח לומר שהם אפילו היו מעליבים. הוא יצא חוצץ נגד כך שיושב ראש הכנסת יקדם את מועמדותו לתפקיד נשיא המדינה. למרות שהוא היה זה שביקש ממני להציג את מועמדותי".

ריבלין מתייחס לגבי חבריו בליכוד שזנחו אותו לאנחות, "לא הייתי נעלב. אולי הייתי מתווכח אבל לא יפה להוביל חברים בכחש. מה שכאב לי ביותר, הרבה יותר ממה שכאב לי עצם ההדחה שלי, ובפירוש הייתה כאן הדחה, זה שחברי לא קמו ולא אמרו עד כאן", הסביר.

בתום הריאיון נראה ריבלין עם דמעות בעיניים כשהוא אומר. "ביבי איפה ההדר, יקר? צר לי עליך, אחי ביבי. צר לי עליך ראש הממשלה, בנימין נתניהו", הוא שאל נוכח הבטחתו של נתניהו להמשיך לקיים את תורת זאב ז'בוטינסקי. "תזכור, הרעות זה לא רק בפלמ"ח. הרעות זה גם אצלנו".

מקורבי ריבלין לחששו כי כל מיני נושאים שוליים הרגיזו את אשת ראש הממשלה למשל ההחלטה להושיב את ציפי לבני בשורה הראשונה בטקס מרכזי או לאפשר לעיתונאי רינו צרור להדליק משואה ביום העצמאות.