שר התעשייה והמסחר נפתלי בנט כותב בדף הפייסבוק שלו על ביקור נשיא ארה"ב בישראל: "הביקור הזכיר לי את ימי אוסלו" | "אמרתי לנשיא אובמה: הגיע הזמן לבחון כיוונים חדשים, שונים ויצירתיים".

יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט מגיב לביקורו של אובמה בישראל אותו הוא מכנה כ"אווירת עידן אוסלו". התחושה היא כאילו "אם רק נרצה, אם רק נדע לוותר מספיק, יגיע השלום המיוחל", כותב בנט בפייסבוק.

קרא עוד:

[postim]

"צריך להסתכן למען השלום", "בשני הצדדים רוצים שלום", "מדינה פלסטינית לצד ישראל היא הסיכוי היחיד לשלום" – כל אלה אמירות יפות, אך הן מנותקות מן המציאות".

בנט ממשיך ומתאר את ימי אוסלו , "נזכרתי באינתיפאדה השנייה. מאות נרצחים כל חודש מפיגועי התאבדות בבתי קפה ובאוטובוסים בתל-אביב, ירושלים וחיפה. מרץ 2002 היה חודש שחור".

"לא עבר כמעט יום ללא פיגוע: בקפה מומנט בירושלים, בשכונת בית ישראל, בעופרה, במכינה בעצמונה, במגידו. הפיגוע ששבר את גב הגמל היה בליל הסדר במלון פארק בנתניה".

"שלושים ישראלים נהרגו – כולל זוגות נשואים, אב ובתו, קשישים ועוד. 160 איש נפצעו, חלקם קשה מאוד".

"גם אז אמרו: "אי אפשר להכריע טרור בכוח הזרוע. אין פתרון צבאי לטרור". "רק מו"מ מדיני יביא לרגיעה". ואז יצאנו למבצע "חומת מגן" והסתבר שכולם טעו: מול טרור רק בכוח. צה"ל, ולא הדיפלומטיה, הכריע את הטרור".

"באותה תקופה שהיתי בארה״ב כמנכ״ל חברת ההייטק שלי", ממשיך בנט וכותב, "מיד בצאת החג הראשון עליתי על מטוס חזרה לארץ, והצטרפתי ללחימה במרחב טול כרם. אני זוכר את הנסיעה לבסיס ההיערכות שלנו סמוך ליד-חנה, את ההפחדות הגדולות "אי אפשר להיכנס לערים הפלסטיניות", אך אני גם זוכר את החום האדיר שקיבלנו, הלוחמים, מהציבור הישראלי. ערימות של גרביים, שוקולדים, מכתבים מילדי הגן ועוד".

"הבסנו את הטרור. צה״ל חיסל מאות מחבלים, השתלט על התשתיות, ותוך זמן קצר הפיגועים צנחו (עוד לפני הקמת גדר ההפרדה)".

"בשנה שעברה, 2012, היו אפס (!) הרוגי טרור פלסטיני, לעומת מאות בחודש מרץ 2002.

בניגוד לכל התיאוריות: צה״ל הכריע את הטרור בכוח".

"כו-לם טעו" כותב בנט, "כן, המדינאים, הפרשנים, אנשי התקשורת והמומחים–פשוט טעו".

"כיום, לאחר 11 שנה, הם חוזרים לאותה תפיסה. הפעם אפעל בכל כוחי למנוע אסון נוסף, גם אם זה לא פופולרי.

לא איסחף אחר הדעה המקובלת, אלא אשקול דברים באמצעות השכל הישר.

אני חפץ בשלום עם הערבים לא פחות מאף אחד אחר, אך הדרך של מסירת שטחים לידי אויבינו אינה נכונה.

לנשיא אובמה אמרתי: "הגיע הזמן לבחון כיוונים חדשים, שונים ויצירתיים", והוא אמר שחשוב לו להיפגש ולשמוע".