מתוך אקסטזה בלתי נשלטת, נערך בימים האחרונים מסע הסתה אנטי-חרדי בכל ענפי התקשורת החילונית, בכל נושא שרק קיים. הפעם: תגובות נאצה כלפי הרבנות הראשית ומשרד התשתיות, על הכוונה לייצר חשמל כשר בשבת, בהליך אוטומציה שנדרש כבר שנים. ידיעות אחרונות: "הרבנות תשלוט על השאלטר"

הרימו את השאלטר: מסע ההסתה האנטי-חרדי אינו מסתיים רק בקווי המהדרין, ומתפשט לכל כיוון (בלתי) אפשרי. הטריגר התורן: העברת מערכת ייצור החשמל לאוטומציה חלקית, שבעקיפין תסייע גם לחברת החשמל לצרף עוד נתח מגזר מכובד למעגל לקוחותיה, חלק מן הציבור החרדי, ובכך להגדיל את הכנסות החברה.

האוטומציה תגרום לכך שהחשמל לא ייוצר על ידי יהודים בשבת, וכך יוכלו גם המקפידים על אי-שימוש בחשמל בשבת לספק את האנרגיה לביתם באמצעות חברת החשמל ולא על ידי גנרטורים פרטיים, הנוגסים ברווחי החברה. זה כבר הספיק להבעיר מסע הסתה שמתנהל בתקשורת החילונית.

הסיפור החל כאשר לפני כשבוע הגיש שר התשתיות הלאומיות עוזי לנדא, הצעת חוק לחברי הכנסת, תחת השם 'חוק משק החשמל'. בהצעת החוק מתבקשים חברי הכנסת לאשר את העלויות שאותן תממן קופת המדינה על מנת להפוך לאוטומטית חלקית את מערכת ייצור הכוח, ובכך לייצר חשמל כשר ולגרוף גם את הלקוחות החרדים, ולהיפטר מן הגנרטורים.

הכל היה טוב ויפה, עד שהתפוצצה פרשת קווי המהדרין וההסתה נגד כל נוהג מאורח חייו של הציבור החרדי עברה כל גבול השבוע. כעת, כמעט שבוע לאחר התזכיר בנושא, נזכרה התקשורת החילונית לתקוף. "מאיפה יבוא הכסף הזה? ניחשתם נכון – מחשבונות החשמל שלנו", כך נכתב בידיעות אחרונות, כאשר למעשה הכסף משולם ישירות מן האוצר.

"ידה של הרבנות תהיה על השאלטר, והיא תוכל להחליט" מתי להדליק ומתי לכבות, כך בעיתון.

מנגד להסתה חסרת הבסיס, הדגיש שוב השר לנדא, כי העלויות שבגינן משתוללת התקשורת מוקדשות רובן לאוטומציה של המערכת – "כמקובל במדינות מתקדמות בעולם". תחת הסתה נבזית שכזו – ייתכן שאנחנו לא אחת מהן.