נשיא המדינה: הזרמת הגז בשבת הייתה שגיאה

בשיחה עם עיתונאים חרדים בבית הגר"ש עמאר, מתח נשיא המדינה שמעון פרס ביקורת על הובלת הגז שהחלה בסוף השבוע • הגז צפוי להספיק ל-30 שנה ולחסוך למדינה 400 מיליארד שקל.

מנפלאות ארץ הקודש: הגז הטבעי ממאגר תמר הגיע שלשום למתקן הקליטה באשדוד, הזרמתו ארכה כ24- שעות, הקידוח תוצרת הארץ יביא לסיומו של המחסור החמור בגז זה במשק בעקבות פיצוצי צינור הגז בקו ישראל מצרים. אולם בעת שכולם חגגו על הזרמת הגז הטבעי ממאגר תמר למתקן באשדוד בשבת, תוך חילול שבת המוני היה זה נשיא המדינה שמעון פרס שהעיז 'להפריע' לחגיגה ומתח ביקורת על חילול השבת.

קרא עוד:

[postim]

הדברים נאמרו בביקור חג שערך שלשום במעונו של הרב הראשי לישראל הראשון לציון ונשיא בית הדין הגדול הרב שלמה עמאר שליט"א פרס אמר: "הזרמת הגז הטבעי ממאגר תמר בשבת הייתה שגיאה" והוסיף שאינו יודע מדוע זה נעשה. הגר"ש עמאר הצטרף לדבריו והביע תקווה: "יחד עם הרווחים, לא תזוח דעתנו ונשמור שבת קודש שתהיה נשמת עם ישראל".

כזכור, שלשום שוחח פרס עם היזם יצחק תשובה ובירך אותו באופן אישי על "המהלך ההיסטורי חסר התקדים אשר הוביל לחיבור מאגר הגז הטבעי למדינת ישראל". תשובה הודה לנשיא, אמר כי מקורות הגז יכולים להוריד את מחירי החשמל ב-50 אחוז, והביע תקווה כי הגז יסייע הן לצרכנים הפרטיים והן למפעלים אשר זקוקים לאנרגיה זו.

בעת ביקור הפסח שערך שלשום אצל הרב עובדיה יוסף אמר פרס: "יצחק תשובה התעקש ומצא חברה אמריקאית שתחפור בזמן שבישראל עוד לא התלהבו מכך".

מאגר הגז תמר יספיק ל-30 שנה ויחסוך למדינת ישראל כ-400 מיליארד שקל בעלויות אנרגיה 13( מיליארד שקל לשנה.) כמו כן, הוא צפוי להכניס למדינה 450 מיליארד שקל ב-25 שנים כתמלוגים מחברות הקידוח. כך מגלה שר האוצר לשעבר יובל שטייניץ. סכום זה שווה למחצית התוצר הלאומי של ישראל, הוא כפול מהוצאות משרדי הממשלה וכפול מהכנסות המדינה ממסים. בעקבות זאת הגירעון התקציבי יפחת בשנים הבאות.

בנוסף לכך, הגז הטבעי ממאגר תמר יגביר את צמיחת המשק באחוז אחד ל-3.8 אחוזים – תוספת של 10 מיליארד שקל בשנה.

השימוש בגז טבעי יביא להפחתת פליטת הפחמן הדו חמצני ב-195 מיליון טונות, כמות השקולה להשבתת כל כלי הרכב בישראל ל-14 שנים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *