כתב מעריב חושף הבוקר (שלישי) את טענת מאבטחי הכותל: הם אינם מקבלים הפסקות, אינם מקבלים תשלום על שעות נוספות ונקנסים על שיחות טלפון • בתגובה לפרסום אמר מנכ"ל חברת האבטחה: "ייתכן שהיו טעויות בשיקול דעת".

יובל קרני כתב עיתון מעריב חושף הבוקר: "מאבטחים המועסקים בשמירה במקום טוענים שהחברה האחראית על אבטחת המתחם בשיתוף המשטרה פוגעת פגיעה מתמשכת בתנאי העסקתם ובזכויותיהם הסוציאליות".

קרא עוד:

[postim]

קרני כותב שלטענת כמה מאבטחים, במקרים רבים במהלך משמרת שגרתית באחת מעמדות השמירה, הנמשכת 12 שעות, ובעיקר בלילות, הם אינם מקבלים הפסקות סדירות, ולא אחת הם נאלצים לאכול בעמדה. כמה מהם סיפרו כי בעקבות אילוצים שונים הם עבדו בשנים האחרונות גם 15 ואף 17 שעות ברציפות, אך לא קיבלו תשלום עבור שעות נוספות כמתחייב בחוק.

מעריב חושף גם כי פעמים רבות מטילים עליהם קנסות ומנכים סכומים ממשכורותיהם בשל איחורים, דיבור בטלפון או יציאה לשירותים ללא אישור, וזאת בניגוד לחוק.

יתרה מזאת, לטענת המאבטחים, מי שמטילים עליהם את הקנסות הם קציני המשטרה האחראים על האבטחה במתחם הכותל, ולא מעסיקיהם הישירים. "באחד המקרים הגיע קצין משטרה לשני מאבטחים, טען שהם לא עמדו במקום הנכון והודיע להם שהוא קונס אותם. כשהם סירבו לחתום שהם מאשרים את הקנס, הוא פשוט העיף אותם מהעבודה – בלי שימוע ובלי הודעה מוקדמת,", כך על פי עדות של אחד המאבטחים.

בתגובה לפרסום במעריב אמר רן סיסו, מנכ"ל חברת 'מודיעין אזרחי' המפעילה את האבטחה במתחם הכותל המערבי: כי "הוא אינו מכיר את הטענות האלו ואינו מודע לקנסות שמוטלים על המאבטחים". לדבריו, "מערכי האבטחה של 'מודיעין אזרחי' מבוקרים בקפידה על ידי המשרד הממשלתי שהזמין את שירותיהם".