כוחות חילוץ והצלה הוזעקו בשעות הצהריים לאחר שהתקבל דיווח על שני צעירים שנפלו לבור שעומקו עשרה מטרים | כוחות מד"א חילצו את השניים במצב קשה והם מפונים כעת באמצעות מסוק לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים.

חג הפסח נגמר אך בין הזמנים עדיין נמשך ואיתו למרבה הצער גם האסונות. שני אחים חרדים בגילאי 11 ו-14 נפלו היום (שלישי) בשעות הצהריים לבור שעומקו עשרה מטרים ונפצעו קשה.

קרא עוד:

[postim]

הנערים טיילו במערות חזן במושב אמציה כשלפתע נפלו לבור העמוק. בתחילה מצבם לא היה ברור אך לאחר שהגיעו כוחות ההצלה למקום התברר כי השניים נפגעו קשה בכל חלקי גופם, עם זאת הם נותרו בהכרה מלאה.

פראמדיקים של מד"א שהשתלשלו לבור באמצעות חבלים איתרו את השניים והעניקו להם טיפול ראשוני בקרקעיתו ולאחר מכן חילצו אותם בנפרד והוציאו אותם מהבור.

השניים חולצו מהבור ומפונים בדקות אלו באמצעות מסוק מד"א לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים כשהם סובלים מפגיעה רב מערכתית ומצבם מוגדר קשה.

דובר מד"א, זכי הלר מסר: "בהמשך לילדים שנפלו לבור במערות "חזן" , סמוך למושב אמציה: פרמדיקים של מד"א ששוהים עם הילדים בבור ומעניקים להם טיפול רפואי, חילצו ילד בן 11 במצב קשה, בהכרה, יציב, עם חבלות בטן וגפיים. מסוק מד"א יפנה בדק' אלו את הילד הראשון שחולץ להדסה עין כרם. הילד השני עדיין מטופל ע"י הפרמדיקים בתוך הבור, ויפונה בהמשך, לאחר שיחולץ מהבור, במסוק מד"א להדסה עין כרם".