יו"ר המועצה אזורית שומרון פנה למפקד אוגדת איו"ש לשנות את הוראות פתיחה באש | תושבי השומרון סובלים בחודשים האחרונים מגל אלימות חדש.

ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה פנה אמש (שני) למפקד אוגדת איו"ש, תא"ל חגי מרדכי בדרישה לשנות את הוראות הפתיחה באש, ולקבוע כי יש לירות על מנת לפגוע במיידי אבנים בכבישים.

קרא עוד:

[postim]

פנייתו של מסיקה למפקד האוגדה הבוקר, באה לאחר שתושבת פדואל נפצעה הלילה בראשה מזריקת אבן על המכונית בה נסעה. בנס התושבת נפצעה קל, ופונתה לבת החולים בילינסון בפתח תקוה.

מסיקה קובל על העדר טיפול נחוש ב"טרור האבנים והסלעים", כלשונו, ועל הקונספציה שמערכת הבטחון מסרבת לשנות.

"עד מתי תמשך ההפקרות" – אמר הבוקר מסיקה – "כמה אזרחים יפגעו כדי שיתייחסו לטרור הזה כאל טרור לכל דבר ועניין? הרשות הפלשתינית מייצרת הגברה יומיומית של טרור האבנים והסלעים. רק נחישות בלתי מתפשרת ושינוי הוראות הפתיחה באש יבלמו אותה. מחבל שמיידה אבנים אל רכבים נוסעים הוא טרוריסט, וצריך לפגוע בו כפי שפוגעים בטרוריסט. על מערכת הבטחון לשנות את הקונספציה שלה בנושא" – מסכם מסיקה – "אזרחי המדינה הנוסעים בכבישים רשאים לצפות לטיפול נחוש ומניעתי לאלו המנסים לפגוע בהם".

נזכיר כי מתישבי יו"ש מתמודדים כבר למעלה מחודשיים עם אינתפידת האבנים החדשה. שעד כה גרמה לפציעת של מספר מתיישיבים ברמות פציעה שונות. במועצה אזורית שמרון אמרו היום לJDN כי רק ירי לעבר המחבלים יעצור את המשך האלימות באזור.