מרדכי מרדכי, ששימש בתפקידו בקדנציה האחרונה תחת השר אטיאס, מסיים את תפקידו במשרד. מי יחליף אותו?

ממשלה חדשה מביאה בכנפיה שרים חדשים וברוב המקרים גם מנכ"לים חדשים המשמשים לצד המיניסטרים שזה עתה התיישבו על כורסת עור הצבי. כל שר בטוח כי הוא זה שיטביע על המשרד את חותמו ובעזרת אנשים הכפופים לו מנסה לשנות ולחדש, עד שמתברר לו כי העובדים הוותיקים במשרד הם אלו הקובעים את קצה התקדמות הדברים, אבל לא זה הנושא בו אנו עוסקים כרגע.

קרא עוד:

[postim]

מרדכי שימש בשנים האחרונות בתפקיד מנכ"ל משרד השיכון תחת השר אטיאס ולפי כן, שימש תחת אטיאס בתפקיד מנכ"ל משרד התקשורת. שני המשרדים ידעו רפורמות מקיפות בשנים האחרונות ומרדכי נחשב למנכ"ל ותיק ומוערך בשירות המדינה.

מרדכי טרם פירט את תוכניותיו לעתיד אולם העבר מוכיח כי מנכ"לים מוצלחים מיהרו למצוא לעצמם סידור עבודה קבוע בחברות גדולות במשק, לרוב, כאלו הקשורות לתחום המשרד בו שימש האיש וכך הוא מנצל את כישוריו ואת קשריו לקידום עניינם של החברות אותן הוא מייצג.

מרדכי נוטש את תפקידו בעיצומו של שיח ציבורי נוקב אודות מחירי הדיור הגבוהים, דבר המשפיע רבות על הכלכלה בישראל ועל מצב המשק בכללותו.

משרד השיכון טען בשנים האחרונות כי מדובר בהזנחה רבת שנים וכי את פירות פעולותיו בקדנציה הנוכחית ירגישו תושבי המדינה בעוד כמה שנים, שעה שהדירות שעתה הוחל בתכנון בנייתן תחלנה להיבנות בעוד מספר שנים.

בשנים האחרונות אף הוקמו הוד"לים, ועדות תכנון ובניה לאומיות שאמורות היו לעקוף את הבירוקרטיה ולאשר בהליך מהיר מיזמי בניה גדולים. גם במקרה זה, רק בעוד כמה חודשים או שנים ניתן יהיה לקבוע אם הועילו לצינון שוק הדיור.