ביום שלישי כנס פגרה מיוחד לרגל הקיצוץ בתקציב

בעקבות דרישה של 50 ח"כים מהאופוזיציה, המליאה תכונס ביום שלישי על אף הפגרה | הסיבה: האוצר יעלה את המע"מ באחוז, ויבוטל הפטור ממע"מ באילת | בקרוב מע"מ גם על פירות וירקות | קבלו את הגזירות הכלכליות בנוסח ביבי-לפיד.

מליאת הכנסת תתכנס ביום שלישי הקרוב וזאת למרות שהכנסת נמצאת עדיין בחופשת פסח, זאת לאחר ש-50 ח"כים מסיעות האופוזיציה חתמו על בקשת הכינוס כדי לדון בנושא "הגזירות הכלכליות הצפויות". יו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין הודיע כי הוא נענה לבקשה.

קרא עוד:

[postim]

עבור הכנסת זהו הדיון הראשון העוסק בגל הקיצוצים בתקציב. באוצר מתמודדים עם גירעון חמור והמסקנה היא העלאת מיסים וביטול המע"מ על פירות וירקות.

לפיד יידרש להגיב במליאת הכנסת על דברי הביקורת אותם ישמיעו סיעות האופוזיציה בדבר הגזירות הצפויות וכן בדבר הסטטוס המפורסם שהעלה בפייסבוק על גב' כהן מחדרה.

כזכור, לפיד פירסם לאחרונה סטטוס ובו תיאר את אחד מדיוני התקציב במשרדו, כאשר לדבריו הפתיע את פקידי האוצר ודרש מהם לחשוב על "גברת ריקי כהן מחדרה, שהיא ובעלה משתכרים  20 אלף שקלים בחודש".

נכון לעכשיו לפיד ממשיך ללמוד את המשרד ומקורביו טוענים כי הוא נמצא כל העת בדיונים עם בכירי האוצר לגיבוש מתווה הגזירות והקיצוצים שיציג במהלך השבוע הבא לראש הממשלה בנימין נתניהו.

כמו כן, נמשכים הדיונים בצוות לפיד-יעלון, שהקימו שר האוצר ושר הביטחון משה "בוגי" יעלון, לדיון בהיקף הקיצוצים בתקציב הביטחון ובהשלכותיהם על תוכנית העבודה הרב-שנתית של צה"ל ועל עתיד תוכניות ההצטיידות והפיתוחים של אמצעי הלחימה השונים.

מטרת הדיונים להגיע להסכמה על היקף הקיצוץ הנדרש בתקציב החדש לשנה וחצי הקרובות, שיעמוד על יותר מ-30 מיליארד שקלים. כבר השנה צפוי קיצוץ של לפחות 10 מיליארד שקלים בהוצאות הממשלה.

 כמו כן יש הסכמה בדבר הצורך במסים נוספים וביטול נרחב של פטורים. מדובר בהעלאת המע"מ ב-1% ל-18% ובביטול הפטור ממע"מ על פירות וירקות וביטול הפטור מתשלום מע"מ באילת.

בד בבד, בעלי ההכנסות הנמוכות המשתייכים לעשירונים התחתונים, 1-3 יפוצו על הפגיעה ב-50-75 שקלים לחודש.

ח"כ הרב דוד אזולאי (ש"ס) אמר היום לJDN כי "הטלת מע"מ על פירות וירקות יגרום להעלת מחירים ויכניס משפחות רבות למעגל העוני. מדובר בגזרה קשה".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו