הנציגים החרדים רוקמים דיל? תמורת תמיכה בברקת יקבלו החרדים את התיקים הכבדים | מקורבי ברקת מכחישים ואומרים: "מוקדם מידי לדבר על התיקים" | וגם על הסיכוים של פינדרוס לכבוש את כיכר ספרא.

האם שלושה חודשים לפני התאריך האחרון להגשת מועמדות לראשות עיריית ירושלים, יתגבש דיל ברקת – חרדים? כתבת "ידיעות ירושלים" חשפה בסוף השבוע האחרון כי החרדים מגבשים יוזמה לפיה הם יעניקו את תמיכתם בבחירות המוניציפליות לראש העיר המכהן ניר ברקת בתמורה לקבלת תיקים רבי משמעות.

קרא עוד:

[postim]

עד כה סבורים היו הנציגים החרדים שיש להריץ מועמד חרדי לראשות העירייה שיתמודד מול ברקת. המועמדים האפשריים לתפקיד היו: ח"כ אריה דרעי מש"ס, ראש העיר לשעבר אורי לופוליאנסקי וסגן ראש העיר יצחק פינדרוס.

ביהדות התורה סבורים כי יש להריץ את פינדרוס למקרה שמשפטו של לופוליאנסקי יתארך כפי שאכן מתממש במציאות. ירח טוקר דוברו לשעבר של גפני הוזכר כמי שידברר את פינדרוס למקרה כזה, טוקר אגב כבר ביצע בעבר מספר פרוייקטים עבור פינדרוס.

אולם גורמים אחרים סבורים כי יש ל'חתוך' עתה ולבצע דיל עם ברקת תמורת התיקים הנחשקים בעירייה החולשים על התקציבים עתירי ההשפעה. יועצי ראש העיר החרדים קובי איזק ואבריימי קרויזר, מקיימים מגעים עם הנציגים החרדים.

בפגישות חשאיות עלתה ההצעה לפיה יקבלו החרדים את תיק הכספים, המצוי בקדנציה זו בידי סיעת הבית היהודי, ועל הפרק עלה גם תיק התכנון והבנייה, שהוא בעל השפעה רבה ביותר ובמידה ויקבלו אותו, יהיו אחראים על מתן היתרי בנייה ועל האכיפה במקרה של עבריינות בנייה, נושא שחשוב לחרדים בשל מצוקת הדיור והגברת האכיפה כלפי התושבים החרדים בבירה.

יועצי ברקת החרדים סירבו להתייחס לדברים אולם אחד מהם מסר בתגובה לJDN כי "אנו נמצאים בשלב מתקדם וכי כרגע שום דבר לא עלה על הפרק".

בסביבתו של פינדרוס אומרים כי הוא בוחן את סיכויו, במידה ואכן יהיה סיכוי להתמודד מול ברקת הוא אכן יבליח ברגע האחרון ויודיע על התמודדותו לראשות עיריית ירושלים.

גורמים בכירים בכיכר ספרא אמרו שלא לציטוט כי, "לפינדרוס כמעט ואין סיכוי לקבל את תמיכתם של הקבוצה השולטת ב"דגל התורה"- יחד עם משקעים מצד אנשי שלומי אמונים שאינם "ששים" לתמוך בו לא תהיה ליהדות התורה רוח גבית – במרוץ שכזה".