הישג ליו"ר הקואליציה: ריבלין ימונה לחבר בוועדת הכספים

ריבלין דרש להיות חבר בוועדת הכספים ונתניהו התנגד | בפגישה בין יו"ר הקואלציה לבין ריבלין הגיעו השניים להסדר | ההסדר טעון אישור של ראש הממשלה.

על אף הנתק בין יו"ר הכנסת היוצא ח"כ ראובן (רובי) ריבלין לראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו, הוחלט למנות את ריבלין כחבר בוועדת הכספים.

קרא עוד:

[postim]

בין ריבלין לנתניהו יש נתק מוחלט. ריבלין אף התראיין לערוץ 10 ולא חסך את שבט לשונו מנתניהו. ביבי החליט שלא למנות את ריבלין כחבר בוועדת הכספים.

מקורבי נתניהו אומרים לJDN כי "ריבלין אף השתתף בכינוס האופוזיציה ולא ניתן לסמוך על כך שרובי לא יצביע פתאום עם האופוזיציה". אז החלו לצאת שמועות ואף בכלי התקשורת דווח כי ריבלין לא ימונה לחבר בוועדת הכספים של הכנסת, אלא, שלאור פגישת ריבלין-לוין מסתמן כי ריבלין ימונה לבסוף כחבר ועדת הכספים.

מי שהוביל את המינוי הוא ח"כ יריב לוין המכהן כיו"ר הקואליציה. אפשר שזהו ההישג הראשוני של לוין בפירוק מוקשים בתוך הכנסת בדוגמת התנהגותו של רובי ריבלין כאחד האנשים הבולטים והמשפיעים בתוך הליכוד ובתוך הכנסת.

אמש (ראשון), בתום פגישה בין השניים אמר לוין: "יש ביני לבין רובי הבנה ברורה שאנחנו יודעים לעבוד ביחד, מתוך זה שיש אחריות קואליציונית זה דבר מובן מאליו שחבר קואליציה יתמוך בעמדת הקואליציה".

בניגוד לנתניהו, ריבלין ממשיך לנהוג בגישה ממלכתית ואומר: "אני רואה את עצמי כחבר ליכוד וגם כחבר קואליציה לכל דבר. אם ארצה לפעול על פי מצפוני בנושאים מסוימים, אני לא מתכוון להפתיע אותך". הבהיר ריבלין.

לא ברור האם נתניהו יאשר את המינוי אולם מקורבי ריבלין אומרים כי באם נתניהו יחליט שלא לאשר את המינוי ההחלטה תעמיק את הקרע הקיים בין השניים.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *