'הפסקת האש' הופרה כבר שבעה פעמים מאז הסתיים מבצע עמוד ענן ובצה"ל החליטו שלא לקחת סיכונים: סוללה חמישית של מערכת כיפת ברזל הוצבה היום (שני) בנגב המערבי | שר הבטחון משה יעלון הבהיר כי "המצב שלפני עמוד ענן לא יחזור".

לאחר שנורו אתמול 3 רקטות קסאם לעבר הדרום, סוללה חמישית של כיפת ברזל נפרסה היום בנגב האווירי. ותצטרף לארבעת הסוללות שהוצבו במהלך השנים האחרונות באזורים המועדים.

קרא עוד:

[postim]

הסוללה תתופעל ע"י חיילים בשירות סדיר ולא ע"י חיילי מילואים, כך מדווח האתר וואלה! במהלך היממה האחרונה קיימו בישראל הערכת מצב לאור הירי אמש לדרום הארץ. רקטה אחת נפלה בשטח ישראל ושתיים נוספות נפלו בשטחי הרצועה. בחסדי שמים לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. גורמים מצרים טוענים כי משגרי הרקטות הינם פעילי ארגון קיצוני ובעקבות השיגור החליטו בחמאס לפרוש כוחות גדולים יותר ע"מ למנוע שיגורים נוספים. במערכת הבטחון החליטו לא לקחת סיכונים וכאמור הציבו במקום סוללת כיפת ברזל. ההחלטה התקבלה בעקבות העובדה שכלל הרקטות שנורו לעבר ישראל מאז מבצע 'עמוד ענן' לא יורטו.

מלשכתו של שר הבטחון משה יעלון נמסר כי "שר הביטחון קבע עמדה ברורה והוא לא מתכוון לסגת ממנה. לא יהיו טפטופי ירי על יישובי הנגב המערבי ללא תגובה. המצב שלפני 'עמוד ענן' לא יחזור".

חיילי צה"ל מדווחים כי במהלך החודש האחרון התגברו הפרות הסדר לאורך גדר המערכת כשהן מלוות בשוטרי החמאס שאינם נוקפים אצבע כדי לעצור אותם.

כאמור, אמש נורו רקטות לעבר יישובי הדרום ובכך הופרה 'הפסקת האש' בפעם השביעית מאז שהסתיים מבצע 'עמוד ענן' ברצועת עזה.