ג'ק טייטל ישלח לשני מאסרי עולם

בית המשפט המחוזי בירושלים הכריע: 'המחבל היהודי' ג'ק טייטל נידון לשני מאסרי עולם ושלושים שנה נוספות | השופטים דחו את בקשת הסנגוריה להקל בעונש.

המחבל היהודי יעקב (ג'ק) טייטל, שהורשע בעבר על ידי בית המשפט בשני מעשי רצח של פלסטינים , נידון היום (שלישי) לשני מאסרי עולם ולעוד 30 שנה מאחורי סורג ובריח, כך קבעו שופטי בית המשפט בירושלים.

קרא עוד:

[postim]

טייטל ביקש לדבר קודם מתן גזר הדין ואמר כי "אינו מתחרט על מעשיו ושהוא גאה בהם".

בתחילת הדיון ביקשה הסנגוריה ענישה מופחתת, זאת בשל מצבו הנפשי המעורער של טייטל בשעה שביצע את העבירות, אולם השופטים דחו את בקשתם.

בנוסף הורה בית המשפט לטייטל לפצות את בני משפחות שני הנרצחים ב-180 אלף שקלים כל אחד. כמו כן הוא נדרש לפצות שני אנשים שאותם ניסה לרצוח ב-150 אלף שקלים כל אחד.

השופטים צבי סגל, משה דרורי ומשה יועד הכהן כתבו בפסק הדין כי לא הייתה כל השפעה למצבו הנפשי וכי הוא היה אחראי למעשיו. "לא התעורר בלבנו ספק גם בעניין היעדרו של קשר סיבתי בין המעשים לבין הליקוי הנפשי שממנו הוא סובל ולפיכך החלטנו להרשיעו בעבירות שיוחס לו", נכתב בהכרעת הדין.

יעקב (ג'ק) טייטל, הוא תושב שבות רחל שבשומרון, שהופעל במשך חודשים אחדים כמודיע של המחלקה היהודית בשב"כ‏, טייטל נעצר באוקטובר 2009 בחשד לרצח שני פלסטינים ב-1997, פגיעה בפרופסור זאב שטרנהל והנחת מטען חבלה שגרם לפציעתו הקשה של בן למשפחה המשתייכת ליהודים המשיחיים‏.

במאי 2010 קבע הפסיכיאטר המחוזי שהוא נמצא במצב בלתי שפוי ולא כשיר לעמוד לדין‏. אך בית המשפט המחוזי קבע שהוא כשיר להעמדה לדין לאחר שהוצגה בפניו חוות דעת סותרת.

כאמור, בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע אותו בשני מעשי הרצח, בחבלה בכוונה מחמירה בפרופ' שטרנהל, בביצוע עבירות נשק ובהסתה לאלימות וטרור בשורת אירועים בין השנים 1997-2008‏.

2 תגובות

הלוואי שכחה היו מענישים את המחבלים הערבים שרוצחים את היהודים.

אכן כואב שיהודי מתנהג כל אבל פשע נורא שכל בתנהלים בבית המשפט של היהודים ימ"ח המחבלים הורגים עשרות בפיגועים וכדו' ובסוף משתחררים

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *