בעקבות הקיצוצים הצפויים במשרדי הממשלה, שרי הממשלה יוצאים נגד שר האוצר, יאיר לפיד | שר הפנים גדעון סער: "הקיצוץ יעלה למדינה מליארדים" | שר התחבורה ישראל כץ: "הפגיעה בנתיבי ישראל תוביל לקריסה" | השר לבטחון פנים יצחק אהרונוביץ: "אתנגד לכל קיצוץ".

על רקע הקיצוץ המתוכנן במשרדי הממשלה יוצאים היום (רביעי) שרי הממשלה ומקימים קול מחאה כנגד הכוונה של לפיד לקצץ בתקציביהם.

קרא עוד:

[postim]

ראשון השרים לתקוף היה שר הפנים גדעון סער שהתריע כי "פגיעה בתקציבים הרשויות המקומיות היא מסוכנת. היא יכולה להכניס אותן לסחרור וכשרשות מקומית קורסת ויש משבר עמוק יותר בשלטון המקומי זה עולה למדינה מיליארדים".

לדברי סער, "פגיעה בתקציבי האיזון ותכניות ההבראה תעלה לקופת המדינה מיליארדים, שניתן לחסוך אותם ולהמשיך ולהעמיק את המגמה החיובית שקיימת בשטח".

שר הפנים ציין כי "השלטון המקומי יצא ממשבר מאוד גדול שהיה לפני כעשור ונמשך כמה שנים, ולמרות שהמצב היום ברשויות רבות הוא שונה, הוא עדיין שברירי".

שר התחבורה, ישראל כץ, כינס מסיבת עיתונאים בעקבות הקיצוץ המתוכנן ואמר כי  "הפגיעה בתוכנית נתיבי ישראל היא אחד השערוריות הגדולות בתולדות מדינת ישראל. קיצוץ כזה יוביל למיליארדים שירדו לטמיון, הסכמים יופרו ותהיה פגיעה קשה באמון תושבי הפריפריה".

"זה חלם. אחרי ארבע שנים מנסים לנצל את המשבר כדי להתנפל על המיליארדים שמיועדים לפרויקטים של תשתיות. תושבי דימונה וכרמיאל האמינו לנו שהפרויקטים האלה ייבנו. ביטולם ייצור משבר אמון עם הציבור", הזהיר כץ.

השר לביטחון הפנים, יצחק אהרונוביץ', הבהיר כי יתנגד לכל קיצוץ במשרדו: "כמדינה, אנחנו נמצאים בפתחם של ימים לא פשוטים, ימים של גזרות וצורך בקיצוץ משמעותי. לאורך ארבע שנות כהונתי, עמדתי על כך שלא נהיה חלק מהקיצוץ וכך היה. בכוונתי להמשיך ולעשות ככל הניתן על מנת שתקציב המשרד ותקציב המשטרה לא יינזקו".