שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב - דוד רוזן רמז במהלך הדיון בנוגע לאורי לופוליאנסקי כי הצדדים צריכים להגיע להסדר טיעון | לופוליאנסקי מצידו כופר בכל האישומים שיוחסו לו.

פרשת הולילנד: התפתחות משמעותית היום במהלך הדיון בעניינו של אורי לופוליאנסקי. שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב, דוד רוזן, הציע לצדדים להגיע לעסקת טיעון בעניינו של לופוליאנסקי במשפט הולילנד.

קרא עוד:

[postim]

סניגורו של לופוליאנסקי, עו"ד עמוס ון-אמדן, ביקש לבטל את אחד הדיונים, ובתגובה השיב השופט רוזן: "אדוני יכול לבטל את הדיונים בכלל. הגיע הזמן לחשיבה יצירתית. אדוני אמר לי שישקול כאשר יסיים לחקור (את עד המדינה) ואדוני סיים לחקור". לאור דבריו ייתכן שרוזן רומז להסדר שיתבסס על עבירה של מירמה והפרת אמונים.

בחודש ינואר פורסם כי השופט רוזן אמר לצדדים, כי הוא מתקשה להבין מדוע בכלל מתנהל המשפט בנוגע ללופוליאנסקי, לנוכח העובדה שאין מחלוקת עובדתית בנוגע לתרומות ושהמחלוקת נוגעת לפרשנות המשפטית וליסוד הנפשי של המעשים. "תדברו ותסגרו", אמר להם השופט שאף הוסיף, כי אין מוסד ראוי יותר מאשר 'יד שרה' לקבל תרומות, וכינה את פעיליו "צדיקים המבצעים התנדבות מעוררת השתאות".

רוזן נמנע מלומר שיש מקום למחוק את האישום נגד לופוליאנסקי, ואף ציין שהוא יכול להבין מדוע המדינה סבורה שהיה מקום להגישו. "יש לכם תביעה הכי הגונה", אמר לסנגורים "תביעה שלא נאחזת בציפורניים, פרקליטת מחוז שאין הרבה כמותה". לתביעה אמר רוזן, כי לופוליאנסקי אינו משפטן, ובכך רמז שייתכן שלא היה צריך להבין בזמן אמת את מה שמיוחס לו בדיעבד.

כזכור לופוליאנסקי מואשם בקבלת שוחד בסך 2 מיליון שקל מיזמי הולילנד, בתמורה לסיועו בהעברה מהירה של תוכניות הבנייה המיטיבות עימם. על-פי כתב האישום, השוחד ניתן בעיקרו באמצעות תרומות ל'יד שרה' – אותו הקים וניהל לופוליאנסקי עד היבחרו לראשות העירייה.

לופוליאנסקי כפר בכל ההאשמות שיוחסו לו. לדבריו, התרומות ל'יד שרה' ניתנו שלא במעורבותו, והיו דומות לאלו שקיבל הארגון משורה ארוכה של תורמים. הוא מכחיש שקיבל כספים ביום הבחירות וטוען שהתרומה לכולל הייתה חלק משגרת התרומות של עד המדינה, שמואל דכנר.