לפיד: "תתאזרו בסבלנות, זה לא יהיה קל"

שר האוצר יאיר לפיד יוצא עם הודעה נוספת לציבור, ושוב תוך חילול שבת: "אני יודע שזה לא קל, אני יודע שהגזירות מפחידות, אבל התיקון הוא הכרחי והוא לא יימשך יותר מדי זמן" | יחימוביץ' בתגובה: "שר האוצר הופך את חייה של ריקי כהן לקשים מאד".

שר האוצר יאיר לפיד ממשיך לרמוס ברגל גסה את קודשי ישראל ופרסם בעיצומה של השבת סטטוס נוסף בנוגע לקיצוצים והפגיעה במעמד הביניים.

קרא עוד:

[postim]

"אני יודע שזה לא קל, אני יודע שהגזירות מפחידות ואנשים לא גומרים את החודש", כתב לפיד, "אבל מה שאנחנו מבצעים עכשיו הוא תיקון כואב והכרחי, והוא לא יימשך יותר מדי זמן".

לפיד ממשיך וכותב ,"כל מה שאנחנו עושים היום הוא חלק מתוכנית ארוכת-טווח שתביא לשינוי עומק בחינוך, בדיור, בהורדת יוקר המחיה, בשוויון בנטל, בכל מה שחשוב לאדם העובד בישראל".

לפיד חשף על הקמת קבינט הדיור, "בשביל זה מוקמת ועדת השרים לשיווין בנטל, בשביל זה יוקם קבינט מיוחד לטיפול ביוקר המחיה, בשביל זה אנחנו מקדמים את עשור החינוך".

"נהוג לומר שלישראלים אכפת רק מהכסף שלהם. אני לא מאמין בזה לרגע. הישראלים לא כועסים כי קשה להם – יום הזיכרון המתקרב הוא תזכורת עצובה לכך שכבר עמדנו יחד בקשיים גדולים הרבה יותר – מה שמכעיס אותם היא התחושה שהכסף הולך למקומות הלא נכונים, ושהממשלה לא זוכרת שהיא צריכה להתייחס בחרדת קודש לכל אגורה מכספי המיסים שלהם".

"זה ייקח זמן, אבל זה יצליח. זה יצליח מפני שנהיה נחושים וסבלניים ולא נכנע לשיח פופוליסטי וקצר-רוח. זה יצליח מפני שבמקום לחלק כספים לכל מי שקרוב לצלחת, נהיה מרוכזים באדם העובד ובצורך לשפר את חייו".

בתגובה לדבריו אמרה יו"ר העבודה שלי יחימוביץ' בערוץ 2, "שר האוצר הופך את חייה של ריקי כהן לקשים מאד".

"שר האוצר שאל איפה הכסף, אמר שמעמד הביניים לא יהיה יותר כספומט של הציבור ואף הבטיח פוליטיקה חדשה. שתי דקות לאחר שהוא מונה לתפקיד הוא מביא בדיוק את התוכנית של נתניהו וגוזר גזירות קשות מנשוא. לפיד הופך את חייה של אותה ריקי כהן דמיונית לקשים מאוד, במקום לקחת מכיסם של אלה שיש להם יותר".

"הייתה הצעה מפורשת למנות אותי לשר האוצר", סיפרה יחימוביץ'. "הייתי שמחה לכהן כשרת האוצר לו ידעתי כי תהיה בידיי היכולת לשנות ולהשפיע על חייהם של האזרחים. בדקתי את ההצעה לעומקה עם נתניהו והתברר לי שכשרת אוצר אצטרך לנהוג כמו לפיד. חבל על המאמץ, הצד שאותו מציג ראש הממשלה הוא שקובע הכל והוא שר העל הכלכלי. אם הייתי נענית התוצאה הייתה שדווקא אני עם השקפת עולמי, הייתי משמשת כזרוע המבצעת של נתניהו".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו