ישיבתה הראשונה של 'ועדת פרי' נערכה היום (ראשון) בהשתתפות נציגי צה"ל ומנהלת השירות אזרחי | השר פרי: "כל חברי הממשלה מבינים את גודל ההחלטה ואת צו השעה, תוך שישה שבועות נציג חוק היסטורי - המהלך יהיה רגיש אבל נחוש" | נציג צה"ל אמר בישיבה כי הצבא ערוך לגיוס החרדים והוא זקוק להם היום יותר מתמיד.

הוועדה לגיוס החרדים לצה"ל שבראשה עומד השר יעקב פרי, התכנסה היום (ראשון) לישיבה ראשונה בה דנו על התוכנית לקידום ה'שוויון בנטל'.

קרא עוד:

[postim]

בישיבה נידונה תוכנית המוכנות לקליטת מתגייסים חרדים לצה"ל ובין היתר נידונו דרכים להביא למימוש התוכנית, בתום הישיבה אמר השר פרי: "תוך שישה שבועות נציג חוק היסטורי – המהלך יהיה רגיש אבל צרכי הצבא יעמדו בראש סדר העדיפויות".

ראש חטיבת תכנון ומינהל כוח אדם בצה"ל, תא"ל גדי אגמון, הציג בפני השרים מצגת מפורטת של גיוס החרדים ומנה ביו היתר את היעדים שהוצבו ל-2012.

לדברי אגמון: "צה"ל נכון לקלוט חרדים נוספים נוכח 'צרכים' גדלים והולכים של הצבא".

אגמון הבהיר עם זאת כי הנחת העבודה של צה"ל מבקשת לעשות זאת בהדרגתיות נוכח החשיבות לייצר מסגרות ייעודיות שלא יפגעו במרקם החברתי של הצבא ולא באורח חייהם של המגזרים השונים.

המשתתפים בישיבה התייחסו במהלך הישיבה ללוח הזמנים הצפוף בשל העובדה כי לפיד הציב 49 יום בלבד לגבש את חוק הגיוס.

ראש מנהלת השירות האזרחי-לאומי, שר ג'רבי שלום, הציג לשרים את נתוני הגיוס לשירות האזרחי – ולטענתו צמיחתם "נבלמה" עקב פקיעת חוק טל.

הוועדה תתמקד בישיבתה בשבוע הבא לעבור על סעיפי מתווה החוק ותסייר באחד מבסיסי צה"ל שכבר החל להתאים למתגייסים החרדים.

"כל חברי הממשלה מבינים את גודל ההחלטה ואת צו השעה", הדגיש פרי בישיבה, והוסיף "הזמן דוחק בנו, אבל נקפיד על שקיפות מלאה בדיונים עד לגיבוש הצעת החוק. מסוף שנות ה-80' עוסקים בכנסת ובממשלה בסוגיה הכל כך מורכבת הזאת, והגיע הזמן לקבל החלטה".

שרת התרבות והספורט לימור לבנת דיברה בישיבה ואמרה שתפקיד הוועדה יהיה לגבש מתווה להובלת חובת השירות של כלל אזרחי המדינה "באופן מאוזן, הדרגתי, צודק והוגן ומבלי לשסות ציבור בציבור".

השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ' אמר בישיבה כי "אנו מוכנים לקלוט אלפי משרתים. תרומתם תתבצע במגוון תפקידים המותאמים לייחודיות של האוכלוסיות המצטרפות למעגל ובהתחשבות בצרכיהם".