ח"כ ריבלין בהר הזיתים: "מי שהיום לא בונה בירושלים, עלול מחר להביא לחלוקתה"

ח"כ רובי ריבלין היה אורח הכבוד בטקס האזכרה הממלכתי לחללי הרובע היהודי בהר הזיתים: "מי שרגלו לא הילכה בין הקברים הללו לא ידע עד כמה עמוקים שורשינו" | דור תש"ח שהולך ונעלם.

בטקס האזכרה הממלכתי לחללי הרובע היהודי בהר הזיתים אמר ריבלין: "בחלקה הזו קבורים דתיים וחילוניים, בוגרי ישיבות ואוניברסיטאות, בני קיבוצים ויישובים. הבנים הללו קבורים לצד תלמידי הגר"א, ליד חללי תרפ"ט, ש"י עגנון ומנחם בגין, דורות של יהודים; מי שרגלו לא הילכה בין הקברים הללו לא ידע עד כמה עמוקים שורשינו, עד כמה נטועה ירושלים בליבנו".

קרא עוד:

[postim]

ריבלין התריע: "מי שמונע מירושלים להמשיך ולהיפרש לכל עבר בגלל לחץ בינלאומי ומחוות שווא – מועל בחזון הדורות ובזכר המערכה לשחרור ירושלים".

את הדברים נשא היום (שני) ח"כ ראובן (רובי) ריבלין.

בטקס האזכרה לחללי מערכות ישראל בהר הזיתים סיפר ריבלין: "אני זוכר את הדאגה שאחזה בכולנו, כאשר ארץ ישראל וירושלים כולה היו תחת מצור וקרבות. אבל אנחנו חרדנו יותר מכל לגורל הרובע היהודי, לגורל תושביו ולוחמיו שנלחמו על חייהם, בית אחר בית, עמדה אחר עמדה. לא חרדנו לגורלן של רחביה ובית ישראל, כפי שחרדנו לגורלם של ההר הזה והר המוריה הנשקף ממנו. כילדים רצינו כולנו לקחת חלק במערכה, ואילולא הורינו שעצרו בעדינו בוודאי היינו עושים זאת".

ריבלין הזכיר את החללים הצעירים ביותר במערכה על ירושלים, ניסים גיני וגרציה יפה הרוש, ואמר: "לא יפה ולא ניסים הוכשרו כלוחמים. הם לא הוכשרו לעמוד בקרב, או לזרוק רימונים, או להעביר קשר מעמדה לעמדה. אבל שמם נחרת לעד כנופלים במערכה לשחרור ירושלים. במאבק על ירושלים, לא היו חיילים ואזרחים. העיר כולה נשאה שכם במערכה".

ריבלין הוסיף: "אוהבי ירושלים ולוחמיה, לא פעלו על פי הוראות מוכתבות מראש. היה זה הלב, שהורה להם כיצד לנהוג. היה זה חלום הדורות שהטיל אותם למערכה".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן