מאיר סחיווסחורדר קנה שטח להקמת אנדרטה לזכר משפחתו שנהרגה בפיגוע במסעדת סבארו I תוקף את המדינה בטענה כי גנבה ממנו את השטח I הניף דגל נאצי כצעד מחה נואש

נהגים שנסעו אתמול (שני) בכביש מספר 1, נדהמו לראות בעיצומו של יום הזיכרון דגל נאצי – דגל אדום ועליו צלב קרס, סמלה של המפלגה הנאצית בגרמניה, מונף אל – על סמוך למבשרת.
האדם העומד מאחורי הנפת הדגל הפוגעני, הוא מאיר סחיווסחורדר, שאיבד חמישה מבני משפחתו בפיגוע במסעדת "סבארו" בירושלים.

קרא עוד:

[postim]

"זה דגל הזעקה, על כך שלקחו לי את ההורים ואחר כך ירקו על הדם שלהם, ולבסוף לקחו גם את האדמה שלי", אמר בראיון שהעניק לחדשות 10. את המעשה הקיצוני ביצע בעקבות ההודעה שקיבל לפני כשלושה חודשים, לפיה לא יוכל לבנות אנדרטה לזכר בני משפחתו ובאותו שטח ייסלל כביש.

לטענתו, רכש את השטח כדין, אך המדינה "כמו גנבים בלילה מנסים לגנוב לאדם שטח, שנקנה עבור בניית אנדרטת זיכרון למשפחה שבאה לישראל, לאחר שהאמינה שזהו המקום הבטוח לעם היהודי".

את הביקורת שספג מצד עוברי אורח הוא מזים, "לא נותר לי דבר מלבד מלהניף את הסדין האדום הזה מעכשיו, יום אחרי יום, עד שירפו ממני ויחליטו להוריד את הציפורניים והטלפיים מהאדמה שקניתי לקדש לזכר הוריי".

מחברת 'נתיבי ישראל' נמסר לחדשות 10: "הקרקע המדוברת משמשת באופן זמני את העבודות להקמת הכביש החדש לירושלים, עבודות העונות על צורך בטיחותי. הקרקע תימסר בחזרה למשפחה היקרה במצב המקורי, לאחר שיסתיימו העבודות באזור. נתיבי ישראל הציעה תשלום פיצוי למשפחה בגין השימוש הזמני בקרקע".