נאום "גם וגם": שר האוצר לפיד שוב יוצא עם הודעה לעם והפעם על בסיס 'גם וגם' | השר מתבטא באנטישמיות מחרידה נגד גדולי ישראל | מודה כי מערכת החינוך בישראל גרועה ועוקץ את המתנחלים: "הם מלח הארץ ומלח על פצעינו".

אבדה בושה: שר האוצר של מדינת ישראל – יאיר לפיד פוער פיו נגד קודשי ישראל ורבני ישראל ומכנה אותם בביטויים קשים ביותר כאחד מגדולי האנטישמים.

קרא עוד:

[postim]

בסטטוס שכתב לרגל יום העצמאות מתאר לפיד את הישראלים "אנחנו גם וגם". "גם טובים וגם רעים, גם אוהבים את המדינה וגם כועסים עליה נורא, גם חושבים שככה אי אפשר להמשיך וגם יודעים שאין ברירה".

בהמשך פוער שר האוצר את פיו נגד מרנן ורבנן שליט"א ומפאת הדברים הקשים לא נצטט אותם כאן.

לפיד שוב מוכיח כי הוא גדל בחממה כפרנית בתל אביב בביתו של אביו, שונא החרדים טומי לפיד שהלך לעולמו. שם גדל על דעות כפרניות. עתה הוא שוב מוכיח לכל עם ישראל כי התפוח לא נפל רחוק מהעץ, הילד החביב של טומי ממשיך את מורשת השנאה והאיבה לכל מה שקדוש לעם היהודי בארץ ובעולם.

"אנחנו גם וגם". ממשיך לפיד בסטטוס שלו ומודה, "גם מערכת החינוך הכי גרועה בעולם המערבי וגם המצאנו את הדיסק-און-קי".

ושוב מסית "גם רוצים שתהיה פה מסורת יהודית ומורשת יהודית, כי אחרת בשביל מה אנחנו פה ולא בברוקלין, וגם שהחרדים יתגייסו ויעבדו כי בברוקלין כולם עובדים, וזה לא הופך אותם לפחות יהודים".

בהמשך הוא מחניף לדתיים לאומים וגם עוקץ, "אנחנו גם חושבים שהמתנחלים הם מלח הארץ וגם מלח על פצעינו. גם שכל הכבוד לילדים שלהם שהולכים לקצונה וגם דואגים מה יהיה אם הם כולם יסרבו פתאום פקודה. גם שכל ממשלות ישראל עודדו אותם לגור שם וצריך לדאוג לאיכות חייהם, וגם שמיליארדים נשפכו שם, מיליארדים, ותארו לכם שכל הכסף הזה היה הולך לחינוך".

גם וגם, נדמה כי לפיד חי בקונפליקט משל עצמו, גם וגם…