הגר"ע לנתניהו: "גיוס בני הישיבות הוא יותר מהצער של האבלות"

הערב הגיע ראש הממשלה בנימין נתניהו לנחם את מרן הגר"ע יוסף על פטירת בנו ר' יעקב זצ"ל | הגר"ע אמר לנתניהו: "אני אמנם אבל עכשיו, אני אב שקובר את בנו, אבל הצער הגדול שלי הוא צער גיוס בני הישיבות, יותר מהצער של האבלות".

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע הערב (שלישי) למעונו של מרן הגר"ע יוסף שליט"א ברחוב הקבלן 45 בירושלים כדי לנחמו על מות בנו, הגאון רבי יעקב יוסף זצ"ל.

קרא עוד:

[postim]

הגר"ע יוסף סיפר לנתניהו על בנו המנוח אולם הדגיש כי למרות שהוא שרוי באבל על מות בנו, הצער הגדול שלו נובע מפני סוגיית גיוס בני הישיבות.

"אני אמנם אבל עכשיו, אני אב שקובר את בנו, אבל הצער הגדול שלי הוא צער גיוס בני הישיבות, יותר מהצער של האבלות". אמר הגר"ע.

ממשרד ראש הממשלה נמסר בתגובה כי: "ראש הממשלה בנימין נתניהו הלך לנחם את מרן הרב עובדיה יוסף וכן את בניו ובנותיו, ראש הממשלה הזכיר לרב שאחרי נפילתו של יוני (אחיו של נתניהו ח.י) הוא הגיע עם אביו, והם דיברו על אובדן בן, והיום הוא מגיע לנחמו על אובדן בן".

כזכור ערב הבחירות אושפז מרן הגר"ע יוסף לאחר שלא חש בטוב, השר ישי אמר כי מרן חש ברע בשל גזירת הגיוס המרחפת מעל בני הישיבות, "ליבו של מרן כאב לשמוע על הגזירה" אמר ישי .

באחד משיעוריו במוצאי שבת אמר מרן "מרחפת עלינו גזירה קשה, גיוס בני הישיבות, אשרי מי שעמלו בתורה ועושה נחת רוח ליוצרו, רוצים לבטל את הנחת רוח הזה. מוקפים שונאים, מוקפים אויבים, והרשעים האלה שונאי התורה – כל זה לא אכפת להם, רוצים לגזור גזירות עלינו, גזירות קשות ורעות, בצרה גדולה אנחנו".

הגר"ע התריע ואמר, "התורה בסכנה, מתי יהיו תלמידי חכמים אם יגייסו אותם לצבא. רבותי, אנחנו בצער גדול, סכנה גדולה, תחוסו על בניכם, תחסו על בני בניכם שיעסקו בתורה".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *