במהלך נאום שנשא שר הביטחון משה יעלון בבית חיל האוויר בהרצליה אמר השר כי "על ישראל להתכונן לאפשרות שתצטרך להגן על עצמה" | השר הבהיר "לא נסכים לשתוק לטפטופי הרקטות שנורים לעבר ישראל ונגיב להן ביד תקיפה ונחושה".

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון משגר הערב (שלישי) מסר חריג לאיראן "על העולם להוביל את המערכה מול איראן, אך על ישראל להתכונן לאפשרות שתצטרך להגן על עצמה בכוחות עצמה".

קרא עוד:

[postim]

את הדברים אמר יעלון בנאום שנשא בבית חיל האוויר בהרצליה. יעלון הוסיף כי מדובר ב"איום המשמעותי ביותר, לא רק על מדינת ישראל, אלא גם כלפי המזרח התיכון ומדינות העולם המודרני".

"בטהרן קורמת עור וגידים, בשנים האחרונות, תוכנית גרעין צבאית, שמשמעות השלמתה עלולה להיות הרת אסון. איראן גרעינית תפתח את הדרך למרוץ חימוש גרעיני במזרח התיכון, ותוביל לאפשרות של הפצת נשק גרעיני לארגוני טרור. מצב כזה עלול להיות חלום הבלהות של העולם המערבי".

השר הוסיף עוד כי "חיזבאללה וחמאס חמושים בעשרות אלפי טילים ורקטות מסוגים שונים, וביום פקודה ישגרו אותם לעבר ערינו ואזרחינו. גם בימים אלו, ועל אף הישגיו של מבצע 'עמוד ענן', סופגים יישובי הדרום מפעם לפעם טפטופי רקטות. לא נשלים עם תופעות מסוג זה, ונגיב להן ביד תקיפה ונחושה".

על האיום מצפון אמר יעלון "על אף שארגון חיזבאללה עסוק בחודשים אלו בלחימה למען משטרו של בשאר אסד בסוריה, הוא ערוך ומוכן לעימות עם ישראל בסיוע איראני וסורי. חיזבאללה הוא זרוע הביצוע של המשטר בטהרן, גם בסיוע למשטר הסורי וגם באיום עלינו. על אזרחי לבנון ומנהיגיהם להבין, כי על כל התקפה של חיזבאללה עלינו, הארגון ולבנון עצמה ייחשבו לאחראים וישלמו על כך את המחיר".

שר הביטחון התייחס למשא ומתן המדיני כי "בימים אלו נעשה ניסיון נוסף ליצור מתווה שיוביל לפתיחת משא ומתן ישיר בינינו לבין הרשות הפלסטינית. עם רודף שלום אנחנו, כך היה בעבר וכך יהיה עד קץ הדורות. ידנו מושטת לשלום לכל שכנינו, וכמובן גם לשכנינו הפלסטינים. מדינת ישראל מוכנה להיכנס כבר מחר למשא ומתן ישיר ללא תנאים מוקדמים עם שכנינו הפלסטינים כדי לנסות ולהוביל לפיוס היסטורי ולהסכם קבע שמשמעותו, מבחינתנו, הכרה במדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי, סוף הסכסוך וקץ התביעות ומתן מענה לצרכינו הביטחוניים".

בתוך כך, ראש הממשלה נתניהו התייחס הערב לגרעין האיראני במהלך טקס שנערך בבית הנשיא לסגל הדיפלומטי ואמר כי "יש צורך לעצור את איראן מלהשיג נשק גרעיני, בשבועות האחרונים ראינו את התוצאות של משטר רודני שמחזיק בנשק גרעיני. ראינו שסנקציות ודיבורים קשוחים לא תמיד עושים את העבודה".

נתניהו הוסיף כי "אם איראן תשיג נשק גרעיני זה ישנה את העולם, אסור שזה יקרה, יש למנוע זאת למען האנושות כולה והזמן אוזל".