צ'אק הייגל בישראל: מחזק את תמיכת ארה"ב

במסיבת עיתונאים משותפת, מפגינים שר הביטחון ושר ההגנה האמריקני יחס קרוב | למרות התבטאויותיו בעבר נגד ישראל- הייגל מביע תמיכה מלאה

שר ההגנה האמריקני, צ'אק הייגל, נחת אתמול בישראל ומחזק את הבטחת אובמה לעמוד לצדה של ישראל ולדאוג לביטחונה, בעיקר בצל האיום האיראני. הבוקר (שני) קיימו מסיבת עיתונאים משותפת, השר הייגל ושר הביטחון משה (בוגי) יעלון. במהלך המסיבה שנערכה בקריה בתל אביב, שידרו השניים יחסי קירבה ויעלון כינה את הייגל, "ידידי הטוב". הוא אף הודה לו על תמיכתה של ארצות הברית וציין במיוחד את כיפת הברזל.

קרא עוד:

[postim]

הייגל ציין את מנהיגותו של יעלון ושיבח אותה ואף הבהיר, כי הוא שמח מאוד להיות בישראל ולחדש חברויות.

בתחילת דבריו אמר הייגל, "הסכמנו שארה"ב תעמיד לרשות ישראל שורה של אמצעים צבאיים הכוללים טילים, מערכות מכ"ם מתקדמות, מטוסי תדלוק ואת מטוסי ה-V22 שלא העמדנו לרשות אף מדינה אחרת. הדבר מבטיח עליונות אווירית של ישראל בדור הבא ויאפשר לחיל האוויר אפשרויות ארוכות טווח".

יעלון אמר כי ישראל וארה"ב ניצבות בפני אתגרים משותפים ובראשם איראן. "ישראל כמובן מעדיפה פתרון דיפלומטי, אך כפי שהנשיא אובמה הצהיר, לישראל זכות להגן על עצמה".

לשאלת עיתונאים על התבטאויותיו של הייגל בעבר, נגד תקיפה צבאית באיראן, השיב: "תמיד אמרתי גם שכל אופציה צריכה להיות על השולחן בכל הנוגע לאיראן. אני תומך בעמדת הנשיא לגבי איראן והיא פשוטה מאוד – איראן לא תורשה לפתח נשק גרעיני. נקודה".

יעלון נמנע מלהתייחס באופן ישיר לשאלה על לוח הזמנים המשוער להשגת פצצה גרעינית איראנית, ועל המחלוקות בין ארה"ב לישראל לגבי לוח הזמנים בעניין.

נציין, כי את בארצות הברית התקיים מאבק נגד מינויו של צ'אק הייגל, שהובל על ידי גורמים ניאו שמרנים, המצדדים בישראל ונטרו לו בלבם על הצהרות שהשמיע בעבר נגד ישראל. כיום, כפי הנראה, תומך הייגל בכל דעה של הנשיא אובמה בעניין ישראל והאיום האיראני.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *