קדמן נגד לפיד: טענות לפיד דמגוגיות - הוא מסיט ומסית נגד החרדים | אמנוון לוי: לפיד היה ונשאר בן עשירים מפונק

נאומו השחצני והמתנשא של יאיר לפיד במליאת הכנסת, נגד החרדים, גרר ביקורת נוקבת בתקשורת החרדית וגם מחוצה לה. כעת מצטרפים למחאה מומחים ואנשי תקשורת נוספים:

קרא עוד:

[postim]

להזכיר, דברי לפיד בנאומו: "חובתנו לדאוג שאף ילד לא ירעב, אבל האחריות על כך שהילד לא ירעב היא קודם כל של ההורים שלו. אי אפשר להביא לעולם ילד מתוך הנחה שמישהו אחר יפרנס אותו". משפט שעורר ביקורת תקשורתית.

בראיון לגלי צה"ל אמר יו"ר המועצה לשלום הילד, ד"ר יצחק קדמן: "הדברים שאמר לפיד חסרי כל שחר – קצבת הילדים נהוגה בכל העולם המערבי,  ואף אחד אינו שואל מדוע מעבירים קצבאות ילדים. לא בדנמרק, לא בהולנד וגם לא בצרפת. כולנו מבינים שהמדינה שותפה לגידול ילדים".

מי שחושב שעם סכום של 175 שקלים, אפשר לגדל ילד, אין לו מושג על מה הוא מדבר. רוב המשפחות החרדיות, הערביות וכלל הציבור, מבינים את העניין היטב ולקוחים על עצמם אחריות: מאמץ – כסף וזמן. מדינת ישראל מעניקה השתתפות זעירה באחריות על גידול ילדים .הטענות של לפיד הן דמגוגיות, מדובר בניסיון להסית בת' ובט' כנגד החרדים". הבהיר קדמן.

איש התקשורת אמנון לוי, תקף אף הוא את לפיד, וכתב בדף האישי שלו ברשת החברתית פייסבוק: "כמה נמוך יכול יאיר לפיד לרדת, יושב בממשלה של ביבי נתניהו ומאשים את החרדים בגירעון התקציבי, כאילו ביבי היה רק תייר מזדמן, שותף של בנט ומפלגת המתנחלים שלו, אבל מגלגל את חובות המדינה על החרדים, למרות שההוצאה עליהם היא כסף קטן לעומת ההתנחלויות".

"לפיד היה ונשאר בן עשירים מפונק", קובע לוי: "האליטה העשירה והמיוחסת של הארץ, אדם שלא ידע מחסור אפילו יום אחד בחייו, אבל את קצבאות הילדים העניים בישראל, הוא רוצה לחתוך ולקצץ. כמה דוחה אותי הפופוליזם הזה, כמה מעציב לראות אנשים טובים שמתוך שנאת חרדים או ערבים או מזרחיים, הולכים אחר הדמגוגיה הזו".