אידיאלי: משרד החינוך לא יתערב בתכנים אלא במימון

מנכלי"ת משרד החינוך: השר שי פירון לא יתערב בתכנים, הוא רק יפסיק את המימון | המדינה תממן מה שהיא חושבת שחשוב לבוגר שלה לדעת כדי לחיות חיים מכובדים | צריך לקיים דיאלוג עם החרדים להגיע להבנות

במשרד החינוך מנסים להציג בפני הציבור את גזירת הליב"ה שתפגע במוסדות התורה, בצורה קוסמטית, תוך התחמקות מההשלכות.

קרא עוד:

[postim]

"שר החינוך, שי פירון, אינו מתכוון לקצץ לחרדים, אלא לעודד לימודי ליבה", כך אמרה הבוקר (רביעי) מנכ"לית משרד החינוך, דלית שטאובר, בראיון לערוץ 10. "הדרכים והמדיניות לגבי מה התלמידים צריכים לדעת כדי להתמודד בעולם, נקבעות על ידי הדרג הפוליטי". הוסיפה.

"יש לי כבוד רב לכל מה שקשור למקצועות מסורתיים של גמרא ותלמוד. יחד עם זה, כדי להימנע מעוני ולהשתלב בעבודה, יש ללמוד עברית, שפות אחרות ומקצועות שיסייעו להמשך הדרך", אמרה.

נזכיר, כי על פי טיוטת חוק ההסדרים, שבראש סעיפיו הרבים, המתפרשים על פני 150 עמודים, מוסבר בין היתר, כי “תנאי סף לתקצוב הוא 75% לימודי היסוד. מוסד שמלמד פחות מכך מתוקצב כמוסד פטור ברמה של 55% ומחוייב בהתאם ב-55% מלימודי היסוד. על כן מוצע לקבוע, כי תנאי הסף להכרה במוסד מוכר שאינו רשמי, יהיה לימוד של לפחות 55% מלימודי הבסיס והיסוד”. לפי טיוטת החוק, התקצוב יהיה בהתאם לאחוזי הלימוד בפועל של לימודי הבסיס, ועד למקסימום 75%.

"צריך לקיים דיאלוג עם החרדים כדי לראות איך הדברים נעשים. ישנם זרמים שבהחלט חפצים בלימוד ליב"ה לילדיהם וישנם זרמים, הרואים דרך זו כדבר חמור מאוד שנכפה עליהם".

"המדיניות של שר החינוך היא לא להתערב באורחות החיים של הציבור החרדי – 'תלמדו מה שאתם רוצים אבל המדינה תממן מה שהיא חושבת שחשוב לבוגר שלה לדעת כדי לחיות חיים מכובדים'. הוא לא יתערב בתכנית הלימוד אלא במימון", אומרת שטאובר.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן