נתניהו מתעלם מאיומי השביתה של עיני

עיני במכתב לראש הממשלה ולשר האוצר: בדעתנו לנקוט בכל האמצעים העומדים לרשותנו לשם הגנה על זכויות העובדים ולמניעת פגיעה בציבור העובדים והגמלאים | נתניהו: "שום שביתה לא תרתיע אותנו"

"שום שביתה לא תרתיע אותנו", כך מגיב היום (רביעי) ראש הממשלה בנימין נתניהו, על איומיו של יו"ר ההסתדרות עופר עיני, כי יפתח בשביתה, כאות מחאה על הקיצוצים הקרבים ובאים. הדברים נאמרו במסגרת נאומו ביום הרצל בכנסת, בזמן שהודיע על לוח הזמנים של הרפורמות המתוכננות במשק.

קרא עוד:

[postim]

בתחילת הבוקר, שיגר עופר עיני מכתב מאיים לנתניהו וללפיד.

"אנו מתנגדים בכל תוקף לדרך התנהלות חד צדדית ולכל פגיעה בציבור העובדים והגמלאים. אין מי שיגן על מאות אלפי עובדים אלו ומשקי הבית שהם מכלכלים בעמל כפיהם והם שמים מבטחם בהסתדרות כי תגן עליהם ותעמוד על זכותם לחיות ולהתפרנס בכבוד. היה ופנייתנו זו לא תיענה לאלתר, בדעתנו לנקוט בכל האמצעים העומדים לרשותנו לשם הגנה על זכויות העובדים ולמניעת פגיעה בציבור העובדים והגמלאים".

כמענה לדברים, אומר נתניהו: אנחנו מחויבים לפתיחת הכלכלה לתחרות.

אנחנו נגד מונופולים ודואופולים ובעד תחרות. אני מאמין ברפורמות שמפרקות מונופולים ונפעל בכיוון הזה, גם אם באיחור מסוים. אחרי הרפורמה בסלולר והסכם "שמי פתוחים", נביא לממשלה בשבוע הבא רפורמה נוספת להוזלת כלי הרכב הפרטיים בישראל ואחריה תבוא רפורמת ענק בנמלי הים בישראל, שמטרתה להוזיל את המחירים של השירותים והמוצרים לכלל אזרחי ישראל. שום שביתה לא תרתיע אותנו מלבצע צעדים אלה לטובת כלל אזרחי ישראל. זה חיוני גם לבסס את כלכלת ישראל ולתת מענה לצרכים האחרים הגדולים שהרצל היטב לראות", דברי נתניהו.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו