מסוקו של ראש הממשלה בנימין נתניהו אולץ לנחות בהוראת גורמים בטחונים עד להשלמת היירוט של המל"ט בסמוך לחיפה | נתניהו התייחס לתקרית ואמר "אני רואה בחומרה רבה את הניסיון לפרוץ את גבולנו"

את ההודעה על כלי טייס זר שחדר לישראל, קיבל ראש הממשלה בנימין נתניהו במסוק, בעת שהיה בדרכו לצפון. בשל החשש לשלומו, הוחלט להנחית את המסוק עד להשלמת היירוט.

קרא עוד:

[postim]

אנשיו של ראש הממשלה התייעצו גם גורמים ביטחוניים והם אלו שהורו שלא לקחת סיכון ולהנחית את המסוק עד להשלמת היירוט בהצלחה בסע"ד. לאחר שהתקבלה הודעה על השלמת היירוט המשיך המסוק ליעדו המקורי.

ראש הממשלה נתניהו הגיב לחדירת המל"ט ואמר: "אני רואה בחומרה רבה את הניסיון הזה לפרוץ את גבולנו. נמשיך לעשות כל שצריך כדי לשמור על ביטחון אזרחי ישראל".

במהלך הסיור שערך בצפון הארץ אמר נתניהו כי "ישראל עוקבת בעניין ובדאגה על המתרחש בסוריה ובלבנון. סוריה מתבקעת ולבנון לא יציבה. בשני המקומות נשקפים איומים בלתי מבוטלים כלפי מדינת ישראל". נתניהו הסביר כי "בסוריה ישנם שני איומים, הראשון הוא זליגת נשק מתקדם לידי ארגוני הטרור, והשני הוא ניסיון חדירה של מחבלים דרך גבולותינו וירי לעבר יישובים".

כפי שדווח, בשעות הצהריים (חמישי) זיהה חיל האוויר כלי טיס בלתי מאויש שחדר לשטחי ישראל. מטוסי F16 הוקפצו למקום ולאחר שהגיע המל"ט למרחק של כחמישה מיילים מחופי העיר חיפה, הורה מפקד חיל האוויר, האלוף אמיר אשל ליירט אותו. בנוסף הורה אשל לבדוק האם המל"ט היה חמוש או שנשלח לצורכי תיעוד בלבד.

לאחר היירוט ביצעו מטוסי חיל האוויר גיחות מעל סוריה וביצעו תקיפות דמה בגובה בינוני.

יונה יהב, ראש עיריית חיפה שבסמוך אליה יורט המל"ט אמר כי "העיר חיפה ידועה כסמל הניצחון של ישראל במערכות האחרונות בצפון, שכן היא שוקקת וחיים בעוד מסביבנו יהום הסער. זה לא פעם ראשונה שאנו שומעים על פעולות שכאלה אל מול חופי חיפה. הפעולה המעולה של חיל הים רק מדגישה את הצורך הלאומי בהקמתו של מפרץ חדש בחיפה שיסדיר את מיגון המפעלים הפטרוכימיים, אכסון הדלקים בנמל דלק, פינוי חלקו המערבי של הנמל ופתיחתו לעיר אך בעיקר, הקמתו של הפולינום שיוכל להגביר את ההגנה על אסדות הקידוח. העיר חיפה אינה שוכחת את אשר עברה ואנו מתכוננים לחירום בכל עת, הן במתקנים והן בתרגולות".